Kurbads autovadītāji pilnveido braukšanas prasmes

Piektdien, 13. maijā automašīnu transporta uzņēmuma “Kurbads” loģistikas centrā viesojās “Drošas Braukšanas Skola” instruktors Aivis Dreimanis, lai novērtētu mūsu autovadītāju ekonomiskās braukšanas prasmes pilsētas satiksmē un konsultētu par iespējām pilnveidot meistarību. Konsultācijas saņēma trīs “Kurbads” autovadītāji – Juris Cirvelis, Andris Bernāns un Māris Purvēns, kuri līdz jūnija sākumam veiks braucienu “Volvo Fuel Challenge” sacensībās.

Latvijas kvalifikācija “Volvo Fuel Challenge” norisinās no 3. maija līdz 2. jūnijam. Trīs labākā rezultāta autori ar viszemāko degvielas patēriņu kvalificējas dalībai Baltijas reģiona finālā, kas notiks 2016. gada 10. jūnijā Poznaņā, Polijā.

Viens no “Kurbads” labākajiem autovadītājiem Andris Bernāns atzīst: “Tā bija lieliska iespēja – veikt braucienu kopā ar “Drošas Braukšanas Skola” ekspertu, jo teorija ir labi zināma, bet praksē ne vienmēr viss izdodas pilnīgi pareizi. “DBS” instruktors atzina, ka esam labi apmācīti ar spēcīgu pieredzes bāzi, ir dažas nianses, ko pieslīpēt, tomēr braucēju kvalitātes līmenis ir augsts – esam profesionāļi. Runājot par “Volvo Fuel Challenge”, tā tomēr vairāk ir laimes spēle. Tas gan nemazina vēlmi uzvarēt!”

Trīs “Kurbads” autovadītāju prasmes novērtēja pieredzējušais “DBS” drošas braukšanas eksperts Aivis Dreimanis, kurš atzinīgi izteicās par mūsu braucējiem: “Var redzēt, ka viņiem ir liela pieredze un zināšanas. Bija dažas nianses pieslīpēšanai par tehniskām lietām. Piemēram, ar Euro 5 un Euro 6 dzinējiem reizēm var drošāk paātrināties ar augstākiem apgriezieniem. “Kurbads” autovadītāji labi izmanto inerci, vēro ceļu satiksmes situācijas, brauc pārdomāti. Cepuri nost!”

Anatolijs Vasiļjevs, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs, stāsta: “Instruktors no “DBS” atzina, ka esam paveikuši labu darbu autovadītāju sagatavošanā gan no ekonomiskās braukšanas, gan no satiksmes drošības viedokļa. Autovadītāji pie stūres veic pareizas darbības un izvēlas atbilstošu braukšanas stilu. Runājot par gaidāmajām sacensībām, uzskatu, ka tā ir uzvarētāja noteikšanai galvenais faktors ir apstākļu sakritība, bet iegūtā pieredze un prasmes paliek uz ilgu laiku – tas ir galvenais ieguvums!”