“Kurbads” dalās pieredzē ar ēnām.

Latvijas Ēnu dienā 11. februārī automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” nestāvēja maliņā un labprāt uzņēma skolēnus savās darba gaitās, parādot dažādu profesiju ikdienu.

Trīs atšķirīga vecuma skolēni no vairākām Latvijas skolām ieradās, lai ēnotu “Kurbads” darbiniekus.

Iepazīt loģistikas nodaļas darbu bija ieradušās 12. klases skolnieces Viktorija un Eva, kuras ar transportēšanas virtuvi un noslēpumiem iepazīstināja uzņēmuma loģistikas speciālists Baltijas valstīs Toms Hartmanis, kurš atzina, ka ēnas loģistikas procesus uztvēra ar lielu interesi. “Varbūt pārāk daudz informācijas tik īsā laika posmā, bet tas nekādi nemazināja meiteņu apņēmību,” piebilst Toms.

Viktorija, kura savu nākotni domā saistīt ar loģistiku un vasarā apmeklē nozares uzņēmumus, lai iepazītu tos plašāk, stāsta par savu Ēnu dienu: “Sapratu, ka loģistika nav tikai astoņu stundu darba diena, arī mājās ir jābūt gatavībā koordinēt darbības. Uzzināju daudz jaunu elementu, bija ļoti interesanti un noderīgi.”

“Loģistika vienmēr man ir likusies saistoša. Vēlējos nozari iepazīt plašāk, lai kliedētu šaubas,” izsakās Eva, kura vēl nav izlēmusi par studijām nākotnē: “Vēl domāju, vecāki teica, ka būs jāiet uz realitātes šoviem, ja laicīgi neizlemšu.”

 Rūta, kas mācās 11. klasē Ērgļu vidusskolā, saka, ka “Ēnu dienas vajadzētu rīkot biežāk, jo tās būtiski paplašina redzesloku un lauž iedomātos stereotipus.” Skolas avīzes redaktore izvēlēto arodu iepazina “Kurbads” grāmatvedības nodaļā. Kas Rūtu pārsteidza? “Nezināju, ka grāmatvežiem ir tik daudz darba. Arī izmantotā programmatūra sākotnēji likās sarežģīta. Nebiju domājusi, ka uzņēmumā vajag vairāk kā vienu grāmatvedi.”

“Patīkama, jauna un proaktīva pieredze,” apmierināta ar aizvadīto dienu ir “Kurbads” grāmatvede Kristīne Ledauniece.