Kurbads darbinieki Austrijā apgūst drošas braukšanas prasmes

Transporta kompānijas “Kurbads” darbinieki pagājušajā nedēļā bija devušies uz drošas braukšanas apmācībām “Test&Training” Austrijā. Braukšanas meistarības pilnveidošanas kursi bija balva par “Kurbads” uzvaru konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2015”. 

Uz apmācībām Austrijā ar “Drošas braukšanas skola” atbalstu devās “Kurbads” kravas auto servisa mehāniķis Dmitrijs Zaveļņevs un saimniecības daļas vadītājs Edgars Krievāns.

“Kurbads” pārstāvji pilnveidoja autovadīšanas prasmes ekstrēmos braukšanas apstākļos, kā, piemēram, straujš manevrs objekta apbraukšanai, bremzēšanas tehnika stipra lietus apstākļos, kā arī pareizas darbības negaidītas sānslīdes gadījumā.

“Drošas braukšanas pamatus speciālos kursos apgūstu pirmo reizi. Lai arī lielākajai daļai autobraucēju liekas, ka visu zinām vislabāk un automašīnu vadām lieliski, tomēr ir daudz nianšu, ko ir svarīgi zināt instinktu līmenī, lai varētu pareizi reaģēt ekstrēmās situācijās. Pēc kursiem jūtos daudz pārliecinātāks par savām spējām pie automašīnas stūres,” secina Edgars Krievāns. 

Organizācija “Test&Training International” 25 gadu laikā ir izstrādājusi dažādas treniņu programmas autovadītāju izglītošanai un ceļu satiksmes drošībai. Drošas braukšanas apmācību mērķis ir samazināt cietušu un bojāgājušo skaitu, kā arī samazināt automašīnu ekspluatācijas izmaksas. Programmas ir izstrādātas atbilstoši mūsdienu ceļu satiksmes situācijām.