Kurbads flotē jauns autovedējs – #93 ar akas zīmi

Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums “Kurbads” turpina attīstīties – 1.decembrī flotē tika pieņemts 93. autovedējs, kuru rotā latviešu mitoloģijas spēka zīme aka mākslinieka Alfreda Paulauska skatījumā.

Akas simbols raksturo pasaules pamatu, tas ir spēka simbols. “Aka ir kā vidutājs starp divām pasaulēm, prāta un iekšējo sajūtu pasaulēm. Patiess prieks, ka tagad būs autovedējs, kas visai Eiropai atgādinās par šīm divām pasaulēm,” saka folkloriste Inese Krūmiņa.

Akas simbolam ir piedēvētas spēcīgas aizsardzības spējas – tiek uzskatīts, ka tā spēj pasargāt ģimeni no nelaimes, šajā gadījumā autovedējam nodrošinot veiksmīgu ceļavēju.

Neizpalika arī tradicionālie rituāli jautrā atmosfērā “Kurbads” kolektīva izpildījumā – vīri lāča dejā radīja vienotu spēka vilni, kas tika nodots Mercedes-Benz autovedējam, bet dāmas sēja mezglus uz akas zīmes, vēlot veiksmi automašīnai gaidāmajos ceļojumos.

“Kaspars ir jaunākais no brāļiem Purvēniem. Centīgs un ar plašu skatu uz pasauli – vēlas braukt tālākos maršrutus, jo tālāk jo labāk,” stāsta “Kurbads” šoferu mentors Anatolijs Vasiļjevs. “Kaspars ir jauns, dzīvespriecīgs un talantīgs šoferis, bet ar iekrātu pieredzi jau, senāk brauca ar brāli dubultekipāžā, tad viens pats, līdz ar nesavtīgu darbu nopelnīja jaunu autovedēju. Aktīvs ikdienā – labprāt piedalās uzņēmuma pasākumos, ja vien nav aizņemts kādā reisā.”

Jaunais vilcējs Mercedes-Benz “Actros 1843” ir aprīkots ar Metago un Supertrans autovedēja iekārtu. “#93 ir šķeltā jeb grieztā kabīne, kas nozīmē, ka komplektā ar šo iekārtu, mums paveras plašākas uzkraušanas iespējas – otrajā stāvā virs kabīnes varam uzkraut augstākas automašīnas, piemēram, džipus,” konkrētā autovedēja specifiku izskaidro “Kurbads” galvenais mehāniķis Ivars Čiblis.

430 ZS jaudīgajā “Actros 1843” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.

Lai labi ripo!