Kurbads flotē sagaidām #96 autovedēju!n

10. septembra pēcpusdienā automašīnu transporta un loģistikas kompānijas Kurbads kolektīvs pulcējās uz svinīgo autovedēja iesvētīšanu. Turpinot tradīciju, #96 autovedējs arī ir rotāts ar senajām spēka zīmēm, šoreiz gods atvēlēts Auseklim, kura dizaina autors ir Alfreds Paulausks.

Rīta zvaigzne Auseklis ir sevišķi grezns zvaigznes simbols, kas simbolizē gaismas uzvaru cīņā pret tumsu, kā arī nelaiž klāt tumsas spēkus, burvjus un ļaunus cilvēkus. Latviešu tautas folklorā Auseklis minēts gan kā Dieva dēls, gan kā zvaigžņu skaitītājs un Saules meitas līgavainis.

Iesvētīšanas rituālā folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā stiprā dzimuma pārstāvji devās lāča dejā, uzkrājot jaudīgu enerģijas vilni, kas tiek pārvests uz jauno spēkratu. Bet daiļais dzimums vērpa mezglus uz Ausekļa zīmes, novēlot automobilim plūstošu ritējumu. Rituāla noslēgumā klātesošie izveidoja Ausekļa zīmi.

Ausekļa rotāto autovedēju stūrēs Oļegs Dovgans. “Ukraina ir Oļega dzimtā puse, bet Latvijā dzīvo jau ļoti sen, ir integrējies un labā līmenī pārvalda latviešu un angļu valodu. Kurbadā strādā jau vairākus gadus, arī pirms tam ir strādājis ar autovedēju tehniku. Profesionālis, kuram mēs varam uzticēt vissarežģītākos reisus, viņš nereti dodas uz Portugāli, Spāniju, Itāliju un pašrocīgi spēj risināt problēmas.” Oļegu Dovganu raksturo Kurbads šoferu apmācības vadītājs Anatolijs Vasiļjevs.

Jaunais vilcējs Mercedes-Benz “Actros 1843” ir aprīkots ar Metago un Variotrans Pro autovedēja iekārtu. Par 3,5 tonnām palielinātu kravnesību nodrošina papildu tilts, kas ļauj izmantot vairāk variāciju automašīnu uzkraušanā.

430 ZS jaudīgajā “Actros 1843” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.

 

Lai labi ripo!