Kurbads gūst pieredzi no Volvo speciālistiem

Lai veiktu testa braucienu jaunajam, nesen iegādātajam autovedējam, transportēšanas kompānija “Kurbads” apvienoja spēkus ar oficiālo kravas auto izplatītāju “Volvo Trucks Latvia” instruktoru Borisu Baibaru.

Kurbads autovadītāju kvalitātes vadītājs Pēteris Ozoliņš kopā ar “Volvo Trucks Latvia” pārstāvi Borisu Baibaru devās 700 km garajā reisā Rīga – Tallina – Rīga ar pilnībā uzkrautu autovedēju. Braucienam bija divi mērķi –  pārbaudīt reālo un sistēmā uzrādīto patēriņu un praksē pielietot teorijā iegūtās zināšanas par ekonomiskas braukšanas principiem.

Par noderīgo reisu kopā ar Volvo instruktoru stāsta Pēteris Ozoliņš: “Ļoti vērtīgs brauciens, kas ļāva satiksmē notestēt gan jaunākās “Volvo” piedāvātās tehnoloģijas, gan Borisa sniegtos padomus. Ir iegūta vērtīga pieredze, ko varēsim nodot tālāk “Kurbads” veiktajās šofera apmācībās, kā rezultātā iegūsim samazinātu degvielas patēriņu autovedējiem un spēsim labāk izmantot vilcēju piedāvātās iespējas.” 

Boriss Baibara reālos kaujas apstākļos spēja parādīt dažādas nianses degvielas patēriņa, bremžu un riepu nolietojuma samazināšanai. Kā dažas no apskatītajām tēmām var minēt:

  • Kā maksimāli ekonomiski paātrināties un strauji sasniegt tiešo pārnesumu;
  • Kruīza kontroles izmantošana;
  • Efektīvākie motora bremzes izmantošanas veidi;
  • Situācijas novērtēšanu pirms luksoforiem ar maksimāli ilgu vilcēja ripināšanu;
  • Precīza “I-Roll” sistēmas izmantošana pilsētā un ārpus apdzīvotām vietām.

Reisa nobeigumā tika uzrādīti ļoti iepriecinoši degvielas patēriņa rādītāji, kas tikai apliecina, ka pareiza Volvo izmantošana, nodrošina labu gala rezultātu. 

Boriss Baibara ir “Volvo Trucks Latvia” autovadītāju apmācības instruktors, kurš iepriekš strādājis šofera amatā un ir viens no labākajiem sava aroda pratējiem, izcīnot arī godalgotas vietas starptautiskās braukšanas prasmju sacensībās.

Iegūtās zināšanas jau tiek nodotas tālāk “Kurbads” šoferiem, ieskaitot tos kravas auto vadītājus, kuri piedalīsies “Volvo Trucks Latvia” organizētajā “The Drivers fuel challenge”.