Kurbads ielīgo

Visi gaida Jāņa dienu,
Puiši gaida, meitas gaida;
Puišiem alu, puišiem sieru,
Meitām zāļu vainadziņus.

Krāšņi tērpti, ar līksmām dziesmām un atraktīvām dejām Kurbads kolektīvs sanāca kopā ieskandināt  lielāko, gaidītāko un svarīgāko šī mēneša notikumu- vasaras saulgriežus-, lai jau nākamā darba nedēļa aizritētu pirmssvētku noskaņās.

Kā jau uzņēmumam ar pieklājīgu stāžu, ir izveidojušās savas tradīcijas arī Līgo svētku svinēšanā. Vairāku nedēļu garumā tika posti, pucēti un pabeigti pēdējie tautas tērpu šūdināšanas darbi, lai šajā vakarā parādītu sevi krāšņākajā izskatā. Kādam tautu tērps nācis mantojumā no senčiem, kāds to aizlienējis no drauga, kādam šis bija pirmais iznāciens savā jaunajā, speciāli darinātajā tērpā.

Šajā vakarā viena no tradīcijām ir  noskaidrot krāšņākā tautu tērpa īpašnieku. Kurbads kolektīvs atklātā un kopējā balsojumā “krāšņākais tautu tērps” titulu starp vīriem  piešķīra Jānim Bērziņam, starp sievām visvairāk simpātiju saņēma namamāte Lāsma Pikāne. Kā atraktīvākais svētku dalībnieks tika atzīts Jānis Šīraks, kurš nebaidījās radīt pats savu tautas folkloru ar rīmēm un dziesmām, kas, cerams, paliks mūsu atmiņā vismaz līdz nākamajam gadam.

Latvisku svētku noskaņu sanākušajiem ar dejām un dziesmām palīdzēja radīt Latvijas  Universitātes folkloras kopa “Dandari”.  Bija gan apdziedāšana, gan dejas, gan vīru spēles, gan pagājušā gada netikumu dedzināšana.

Kurbads ieskandinot Līgo, ar līksmām dziesmām un dejām novēl izdevušos svētkus!