Kurbads ielīgo Jāņus

Līksmos dančos, priecīgās rotaļās un kopīgā līksmošanā „Kurbads” darbinieki aizvadīja piektdienas pēcpusdienu, ielīgojot latviešu nacionālos svētkus Jāņus, lai brīvdienās varētu doties īstenā vasarsvētku noskaņojumā.

Kompānija ciena dažādus svētkus visa gada griezumā, lai izmantotu šos brīžus, kad darbiniekiem ir iespēja sanākt kopā un neformālā gaisotnē iepazīt vienam otru tuvāk un patīkami pavadīt laiku.

Ikgadējā tradīcija ir vasaras saulgriežus svinēt latviešu nacionālajos tautastērpos, kuri visu gadu ir rūpīgi kopti mājās, kuri ir aizlienēti no draugiem vai radiem, vai kuri ir pat iegādāti īpaši Jāņu svētkiem. Krāšņākais tautu dēls un tautu meita saņem īpašas speciālbalvas par labākajiem tērpiem. Žūrijas locekļi ir pērnā gada uzvarētāji Lāsma un Jānis, kuri atzina, ka šogad pie Jāņu gardumiem ir pelnījuši tikt Renārs un Agnese, kura atzina, ka „sanāca ļoti necerēts, bet patīkams pārsteigums. Bija patīkami censties. Iepriecināja arī apdziedāšanās pēc balvas saņemšanas.”

Vasaras saulgriežu ielīgošanas neatņemama sastāvdaļa apdziedāšanās, kopīgām dejām un rotaļām latviešu tradīcijās. „Mugurdancis”, „Žīga” un „Auglības dancis” ir tikai dažas no tautasdejām, kuras „Kurbads” kolektīvs ar draugiem un radiem jautrā un vieglā solī izdancāja folkloras kopas „Trejdeviņi” vadībā.

Brašākie dēli un meitas varēja izmēģināt savas prasmes loka šaušanā, kur virsvadību ar vērtīgiem padomiem bija uzņēmies Edgars Krievāns.

Paldies folkloras kopai „Trejdeviņi” par Jāņu noskaņas uzburšanu trakām dejām.

Lai jautra un priecīga līgošana!