Kurbads komandas saliedēšanās pasākums Austrijā

5. oktobra agrā rīta stundā mēs tikāmies Rīgas lidostā, lai dotos jaunos piedzīvojumos! Šī saliedēšanās pasākuma mērķis bija pieredzes apmaiņa, kurā gūt jaunas zināšanas un pavadīt laiku kopā ar kolēģiem ārpus ikdienas.

Piezemējoties vispirms Vācijā, tālāk devāmies uz Austriju, lai Zalcburgā apmeklētu mūsu sadarbības partnera rūpnīcu. Kässbohrer ir uzņēmums, kas specializējas autovedēju piekabju ražošanā. Tur mēs uzzinājām un savām acīm redzējām, kā no nulles tiek ražotas piekabes, ko ikdienā izmantojam arī mēs. Ražotnē mūs laipni uzņēma pārdošanas un servisa komandas vadītājs Viktors, kurš kopā ar kolēģi mums laipni izrādīja Kässbohrer rūpnīcu un treileru ražošanas procesu. Pēc kopīgām pusdienām  devāmies uz pilsētas centru. Pēc nelielas atpūtas mēs devāmies kopīgā pastaigā pa klasicisma galvaspilsētas Zalcburgas ielām. Mēdz teikt, ka tā ir viena no skaistākajām pilsētām ne tikai Austrijā, bet visā Eiropā. Zalcburga ir Mocarta dzimtā pilsēta, un māksla un kultūra to ieskauj ik uz stūra. Mums arī bija iespēja apskatīt “Hohensalzburg” cietoksni, kas slejas pāri pilsētai un ir viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Eiropā. No turienes pavērās panorāmas skats uz brīnumaino un romantisko pilsētu. Ar patīkamu nogurumu mēs devāmies vakariņās, lai baudītu nacionālos austriešu ēdienus, it īpaši – mums labi zināmo šniceli! 

Otrajā dienā mūsu kopīgais ceļojums turpinājās un veda atpakaļ uz Vācijas pilsētu Minheni, ko dēvē arī par autobūves galvaspilsētu. Tur mēs apmeklējām slaveno BMW muzeju, lai iepazītu vēsturiskos auto un tālākās nākotnes vīzijas. Uzmanību piesaistīja Rokenrola karaļa Elvisa Preslija BMW 507, kas gadiem ilgi stāvēja putekļainā amerikāņu šķūnī, bet tagad ir pilnībā atjaunots un ir pieejams apskatīšanai muzejā.

Pēc muzeja apskates mēs devāmies pusdienās, kuru laikā dalījāmies spilgtajos iespaidos par pieredzēto un piedzīvoto, lai jau drīz atkal dotos atpakaļ uz lidostu un vakarā lidotu atpakaļ uz mūsu mīļoto Latviju.