Jaunākā grāmata par Kurbadu – “Kurbads Latvju Varoņstāsts”

Tautas pasaka par Kurbadu vijas cauri Latvijas literatūrai un vēsturei dažādos formātos. “Kurbads” stāsts ir izdots gan kā orģināldarbs, gan iekļauta pasaku krājumos. 2010. gadā latviešu folkmetāla grupa Skyforger izdeva albumu “Kurbads”, kurš saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais roka albums. 2019. gadā Kurbads atdzima uz skatuves multimediālā metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” un tagad atdzimst arī jaunākajā Kurbada latvju varoņstāstā.

Šajā izdevumā pasaku pārstāstījis dzejnieks Guntars Godiņš. Viņa tekstu bagātīgi papildina krāšņas ilustrācijas, kuru autores ir mākslinieces Sindija Anča un Marika Eglīte. Grāmatas beigās ievietoti apjomīgi folkloras pētnieku Janīnas Kursītes un Gunta Pakalna pēcvārdi, kuros var uzzināt daudz interesanta par pasaku, tajā iekļautajiem simboliem, mītiem un ar tiem saistītiem rituāliem.

Grāmatai “Kurbads. Latvju varoņstāsts” ir digitāls papildsaturs, kuram izmantota papildinātās realitātes (Augmented reality) tehnoloģija. Tajā iekļautas latviešu folkmetāla grupas Skyforger albuma “Kurbads” dziesmas audiovizuālā izpildījumā un detalizēta informācija par Kurbada stāstu. Lai piekļūtu šim tiešsaistes saturam, ir nepieciešama viedierīce ar interneta pieslēgumu un kameru, kā arī lietotne “KurbadsLV”, kas pieejama Google Play un App Store.

“Kurbada stāsts ir stāsts par mums katru un par mums visiem – kurš no varoņstāsta tēliem kādā brīdī esam, ko personificējam – putnu, kas ceļas spārnos un paceļ citus. Radītāju, laižot pasaulē un dodot dzīvību saviem bērniem. Pātagu vijēju, kas sameistaro ieročus cīņai pret mošķiem, vai varbūt paši dažbrīd rīkojamies kā šie mošķi…, vai iemiesojam sevī Kurbadu – cīnītāju un mērķtiecīgu darītāju – varoni, apliecinot Kurbada spēku, izveicību, smalku viltību, harmoniju un viedumu labā uzvarā pār ļauno! Kurbads caur savu dēlu turpinās mūsos – katrā latvietī – mēs Kurbada Saimes daļa. Lai godam to vienmēr nesam!” – Imants Parādnieks, latviešu uzņēmējs un politiķis.

Mēs kā automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums Kurbads esam pagodināti, atbalstīt šo un citus līdzīga satura projektus, kas ir cieši saistīti ar mūsu vērtībām. Ņemot vērā to, ka grāmatas stāsts ir par mūsu kompānijas galveno tēlu, tad esam patiesi priecīgi, ka ķēves dēls turpina atdzimt aizvien jaunos formātos. 

 

Atsauce: https://kurbadslv.lv/