“Kurbads” pakalpojumus izmanto BMW “i8”

“Kurbads” automašīnu pārvadājumu kvalitāti augstu novērtē kompānijas klienti. Loģistikas uzņēmumam veikt transportēšanas pakalpojumus  Latvijā un pasaulē ekskluzīvām automašīnām nav nekāds retums. Šoreiz leģendārās Vācijas autobūves kompānijas BMW hibrīds i8.

BMW i8 ir pirmais videi draudzīgais sporta automobilis ar hibrīda dzinēju. Šis transportlīdzeklis Latvijas un arī Eiropas satiksmē ir ārkārtīgs retums, kas uzreiz pievērš interesentu uzmanību ar savu futūristisko dizainu. Pasaulē līdz 2014.gada oktobrim bija pārdotas 760 vienības.

Interesanti, ka jona-litija 7,1 kWh jaudīgie akumulatori ražo enerģiju, lai darbinātu automobiļa priekšējos riteņus, bet 3 cilindru 1,5 litru turbomotors uz priekšu dzen aizmugurējos riteņus. BMW i8 tātad ir pilnpiedziņas automobilis.

Elektroakumulatori  dod 131 ZS lielu jaudu, darbojoties tikai uz elektrību automobilis var nobraukt aptuveni 35 kilometrus, bet maksimālais ātrums ir ierobežots uz 120 km/h. Akumulatorus ir iespējams  pilnībā uzlādēt četrās stundās. Turklāt BMW ir parupējies, lai elektrouzlādes vietās to varētu veikt bezmaksas.

Kopā ar benzīna motoru auto attīsta 362 ZS. i8 modelim svara attiecība starp priekšējo un aizmugurējo asi ir 50/50, kā arī tam ir zemākais smaguma centrs no visiem BMW automobiļiem, ļaujot sasniegt lielisku pagriežamību, efektīvu bremzēšanu, kā arī uzlabotu dinamiku – līdz 100 km/h auto ieskrienas 4,5 sekundēs.

Virsbūve ir veidota no oglekļa šķiedras un atvieglināta alumīnija, līdz ar visām smagajām akumulatoru pakām auto svars ir tikai 1485 kg.  Auto ir viegls, bet būvēts ar visaptverošu drošības koncepciju no visdažādākajiem materiāliem.

Tas ir aprīkots ar visām jaunākajām BMW kompānijas sistēmām un palīgierīcēm, ieskaitot parkošanās sensoru, brīdināšanas sistēmu par gājējiem ceļa tuvumā, pašreizējās satiksmes noslogotības rādītājiem un daudzām citām programmām.

BMW i8 ir arī ieguvis gada “zaļākā” jeb ekoloģiskākā auto nosaukumu.

Automobiļa cena svārstās ap 100 000 eiro.