“Kurbads” papildinās ar modernu autovedēju

Automašīnu transporta kompānijai “Kurbads” ir iemesls līksmot, jo pirmajā reisā tiek palaists uzņēmuma autoparka kārtējais papildinājums – Volvo “FM460” vilcējs ar “Metago” un “Variotrans Pro” autovedēja iekārtām.

“Kurbads” kā pirmie Latvijā un Igaunijā šogad iegādājas šādas specifikācijas Volvo spēkratu. Dienvidu kaimiņi lietuvieši gan pāris konkrētā aprīkojuma auto jau ir saņēmuši.

Autovedēja pilotēšana ir uzticēta pieredzējušajam šoferim Normundam Strazdiņam, kurš godu ir izpelnījies ar veiksmīgi nobrauktiem 1000000 kilometriem.

“Vislielākais ieguvums ir adaptīvā kruīza kontrole, kas atļauj komfortabli ieturēt vienādu ātrumu ar priekšā braucošo automašīnu. Šī sistēma samazina autovedēja ātrumu, ja kāds ar asu manevru ir piebraucis priekšā,” stāsta Normunds Strazdiņš, jauniegūtā autovedēja šoferis.

“Bija tas gods atbraukt ar jauno autovedēju no rūpnīcas. Katrā apstāšanās reizē vēru vaļā grāmatiņu un lasīju par jaunajām sistēmām,” nosmej Normunds. Viņš atzīst, ka ikdienas pūles tiek novērtētas: “Ar veco modeli braucu septiņus gadus bez problēmām. Vadība novērtēja mana darba kvalitāti un apbalvoja ar jaunu auto”.

Pēteris Ozoliņš, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs, atzīmē: “Pateicoties jaunajai iekārtai, kura apvieno “Variotrans” un “Metago” labākās īpašības, ir atvieglots šofera darbs. Uzkraušanai palīdz arī laipa uz piekabes, ar kuras palīdzību auto var novietot pieļaujamos garuma gabarītos.”

Kā vienīgo mīnusu var minēt, ka automašīnu ražotājs nav paredzējis vietu vilcēja priekšpusē, kur klienti ērti varētu izvietot savu kompāniju identitātes zīmes. Līdz ar to nākas veikt nelielas pārvērtības, lai uzņēmuma logo būtu redzams autovedēja priekšpusē.

Automašīnas vilcēja Volvo “FM460” dzinējs atbilst jaunākajam Euro6 standartam. Auto komplektācijā ietilpst ar radaru aprīkotā adaptīvā kruīza kontroles (ACC) sistēma, kas nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, mainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes.

Jaunākais papildinājums “Kurbads” flotei ir aprīkots ar “I-Shift” pārnesumkārbas sistēmu bez vadības sviras – braukšanas režīms tiek izvēlēts ar četru slēdžu palīdzību vadības panelī. Slēdži ir ērti aizsniedzami vadītājam.

Kā būtisku papildus aprīkojumu vēl var minēt dinamiskos priekšējos lukturus, ar kuriem tuvā gaisma tiek pagriezta ceļa turpinājuma virzienā. Mirklī, kad tiek veikts pagrieziens, pagriežas arī lukturi. Šī sistēma palielina pārredzamo zonu.

Drošības uzlabošanai vilcējam ir joslas maiņas sistēma, kas aprīkota ar radaru, ar kura palīdzību šī zona tiek pārbaudīta, līdzko autovadītājs ieslēdz virzienrādītājus. Ja aklajā zonā tiek fiksēts kāds objekts, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu blakus spogulim. 

Autovedējam ir piešķirts 80. kārtas numurs.

Lai labi ripo!