„Kurbads” piedalās „Vanagkalna” festivālā

Sestdien, 13. februārī, Jaunpiebalgas pusē jau piekto reizi norisinājās transporta kompānijas „Kurbads” atbalstītais „Vanagkalna” aktīvās atpūtas festivāls, kas šogad mānīgās ziemas dēļ tika organizēts kā pārgājiens pa ainavīgajām novada takām. Starp teju 200 dalībniekiem bija arī uzņēmuma darbinieki.

Ik gadu „Vanagkalna” festivāls ir zināms kā slēpošanas sacensības visai ģimenei, tomēr ziema šogad izspēlēja joku – vēl pāris dienas pirms pasākuma no sniega nebija ne miņas, tāpēc tika nolemts to veidot kā pārgājienu. Festivāla dienā sākās pamatīga snigšana, kas pārgājienam piešķīra ziemīgu noskaņu.

„Ārkārtīgi smags pasākums! Dubļi, uzarti lauki, applūdušas pļavas un sniegs. Skriet bija ļoti grūti. Sanāca tādas kā sacensības pašam ar sevi, rakstura pārbaude. Atzīšos, ka pēdējos trīs kilometrus gāju un skrēju pamīšus,” noguris, bet gandarīts pēc skrējiena ir „Kurbads” loģistikas asistents Salvis Ozoliņš.

 „Par pirmajām vietām nebija mērķis cīnīties, tāpēc ar rezultātu esmu apmierināts. Pievarēt distanci, kas vijās cauri manām bērnības takām, ir panākums pats par sevi,” Salvis ar rezultātu viena stunda un 29 minūtes ieņēma 24. vietu kopvērtējumā un godpilno ceturto vietu vecuma grupā no 22 līdz 27 gadiem.

Lielisku rezultātu uzrādīja „Kurbads” komandu pārstāvošie Dāvis Lūsa un Mārtiņš Smilgins, ieņemot attiecīgi ceturto un sesto vietu kopvērtējumā.

Par sacensību uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva jaunraunietis Jānis Brakšs, kurš distanci pieveica vienā stundā un sešās minūtēs. Trasē devās sportisti arī no Igaunijas, Lietuvas un Somijas.

Pieaugušajiem dalībniekiem tika sagatavota 14 km gara trase, ko dalībnieki izvēlējās pievarēt lēnā garā, baudot dabas skaistumu, vai tiecoties pēc labāka rezultāta finišā. Bērniem bija izveidota 4 km gara trase. Pēc distances pievarēšanas bija iespēja nobaudīt siltu tēju, ieturēt maltīti un sasildīties viesmīlīgajās „Vanagkalna” mājās.

Pasākuma organizatori pateicas visiem dalībniekiem par sacensībās parādīto drosmi, spēku un izturību. Uz tikšanos pēc gada!