Kurbads pievienojas sadarbības memorandam par drošāku ceļu satiksmi

9. janvārī Biķernieku trases biroja telpās norisinājās pasākums “Izkāp no telefona!”, kas aicina ne tikai privātpersonas, bet arī uzņēmumus iesaistīties cīņā par nepareizu telefona lietošanu pie transportlīdzekļa stūres. 

Kompāniju Kurbads pasākumā pārstāvēja kravas servisa vadītājs Ivars Čiblis: “Ļoti interesants un izglītojošs pasākums ar mērķi risināt mūsdienām ļoti aktuālu problēmu. Statistika par ceļu satiksmes negadījumiem, lietojot viedierīču pie stūres privātām vai darba vajadzībām, ir ievērojama un to var novērst. Arī savus šoferus aicinām nelietot tālruni reisu laikā, drošību liekot pirmajā vietā!” 

Kampaņas organizatoru mērķis ir panākt, ka cīņa ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres kļūst par prioritāti arī darba devēju vidū. Pievienošanās memorandam nozīmē, ka mēs apņemamies skaidrot saviem darbiniekiem un izglītot viņus par telefona lietošanas autovadīšanas laikā riskiem un bīstamību, kā arī rast piemērotus risinājumus šīs problēmas mazināšanai darbinieku vidū.

Lai arī vairums cilvēku apzinās telefona lietošanu pie stūres brauciena laikā kā problēmu, tomēr vairāk nekā divas trešdaļas jeb 72% autovadītāju ikdienā izmanto telefonu braukšanas laikā. Turklāt gan Latvijas, gan pasaules prakse rāda, ka 20-30% no visām avārijām notiek tieši neuzmanības dēļ, ko visbiežāk izraisa viedierīču lietošana.

Gādāsim par savu un citu drošību – nelietosim telefonu braucot ar automašīnu!