Kurbads sekmē Gumball 3000 norisi

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē Rīgā tiks dots starts leģendārajām ekskluzīvo automašīnu sacensībām “Gumball 3000”. Vairāk nekā 130 spēkrati svētdien uzsāks 8 dienas ilgo ceļu no Rīgas līdz Mikēnu pilsētai Grieķijā.

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” šajā projektā nodrošina sadarbības partneru piegādes no ostām uz Rīgu. Vairākas no 12 automašīnām ir mērojušas vistālāko ceļu uz “Gumball 3000” starta vietu. Tādi auto kā Rolls-Royce “Phantom Drophead Coupe” un Ferrari “F430” uz Rīgu ceļojuši no Tuvajiem Austrumiem. No ostām atgādāti arī tādi Latvijā neierasti spēkrati kā Dodge “Challenger”, Ford “Mustang”, Cadillac “CTS”, kā arī modificēti Porsche “Panamera”.

Šādu superauto uzkraušana un nokraušana ir īpašī rūpīgs process, lai tās netiktu apskādētas. Par specifiku stāsta “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs Vasiļjevs: “Lai transportētu un nokrautu ekskluzīvas automašīnas ar zemu augstumu, nepieciešama attiecīga autovedēju tehnika ļoti labā tehniskā stāvoklī. Pats svarīgākais aspekts ir izlīdzināta un lēzena nobraucamā virsma, lai procesā netiktu bojāti automobiļi.”

Deviņpadsmitā “Gumball 3000” maršruts no Rīgas vīsies cauri Varšavai, Budapeštai, Dubrovnikiem, Tirānai, Atēnām līdz noslēgies Mikēnos. Plašajā dalībnieku pulkā komandu sastāvos atrodami arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji. Cerēsim, ka sacensības norisināsies bez incidentiem un ievērojot ceļu satiksmes noteikumus.