Kurbads skrien kopā ar Latviju Lattelecom maratonā.

17. maijā lietainā un drēgnā svētdienas rītā aktīvā dzīvesveida piekritēji pulcējās Rīgā starp Akmens un Vanšu tiltiem, lai pārbaudītu spēkus dažādās distancēs 25. Lattelecom maratonā. Kāds ir izlēmis šo pārbaudījumu veikt vienatnē, bet citi skrien zem komandas karoga, kā to darīja automašīnu transporta un loģistikas kompānija „Kurbads”.

Uzņēmums augstā cieņā tur kolektīva vienotību un sportiskās aktivitātes, tāpēc labprāt ņem dalību pasākumos, kuros arī darbinieki iesaistās ar lielu interesi.

Pusmaratona jeb 21 km sacensībās zem „Kurbads” karoga skrēja kompānijas šoferis Nauris Avotiņš, kurš izteicās, ka „laika apstākļi bijuši apmierinoši skriešanai. Distances vidusdaļā sācis mazliet vilkt potīti, jo vairāk patīk skriet pa meža takām. Pa asfaltu šī bija pirmā nopietnā pieredze. Kopumā skriet man patīk un lielas problēmas 21 km nesagādāja.”

Viņa parādītais laiks finišā bija 2:19:12.

Vīriešu 10 km distancē „Kurbadu” pārstāvēja Kristaps Rukmanis, loģistikas speciālists Jurģis Ansfelds un saimniecības daļas vadītājs Edgars Krievāns, kurš vēl pirms divām nedēļām bija karognesis „Stipro skrējienā”. Edgars uzrādīja rezultātu 45:02. „Esmu ļoti apmierināts ar savu skrējienu – parādīju maksimālo, ko šodien biju spējīgs. Visgrūtāk bija pēc astotā kilometra, kad sāka durt sānos. Līdz tam brīdīm kāpināju tempu, bet tuvojoties finišam jutu, ka vēl ātrāk nebūs prātīgi, rezerves bija beigušās. Uzstādīju sev jaunu personisko rekordu. Labi, ka bija apmācies, bet ne visai patika lietus. Bet varēja būt arī sliktāki laika apstākļi.”

Piecu kilometru sacensībās „Kurbads” godu aizstāvēja divas dāmas – loģistikas speciāliste Anna Kamradze un personāla daļas vadītāja Laura Keraite. Abas daiļā dzimuma pārstāves apņēmīgi devās distancē un sasniedza finišu, uzstādot labu rezultātu un gūstot lielu gandarījumu.

Laura Keraite: „Visgrūtākais skrējienā bija apsteigt milzīgās ļaužu masas Elizabetes ielas posmā. Pēc tam viss bija kārtībā. Sākumā Anna skrēja pa priekšu, bet pēc tam vadībā biju es. Skrējienā laikā vienojāmies, ka finiša līniju šķērsosim kopā! Laika apstākļi īpaši netraucēja – kārtīgs lietus bija tikai jau pēc finiša.”

Maratonā kopā startēja 25931 skrējējs no 69 valstīm. Mērenais lietus un astoņu grādu temperatūra nebija šķērslis, lai uzstādītu trases rekordus maratona distancē. Tā vīriešu konkurencē uzvarēja Haile Tolossa Bekuma no Etiopijas ar laiku 2:12:28,390, bet sievietēm ātrākā izrādījās Eshetu Deme Meseret arī no Etiopijas, 42,195 km garo distanci pievarot 2:37:03,280.