Kurbads sveic sevi 26. dzimšanas dienā ar 105. autovedēju

Vasaras noslēgums transporta un loģistikas uzņēmumā “Kurbads” noslēdzās ar vairākiem pieminēšanas vērtiem brīžiem. Kā solīts – “Kurbads” šogad turpināja audzēt muskuļus un savu floti papildināja ar vēl vienu jaunu autovedēju. Tā iesvētīšana sakrita ar uzņēmuma 26 gadu svinībām. Tāpēc flotes papildināšanu ar 105. autovedēju var uzskatīt par sava veida dāvanu sev. Uz šī gada ceturtā autovedēja anatomiskajiem izliekumiem attēlots Auseklis – baltu tautu rītausmas debesu dievība un mums labi zināmā latviešu tautas ornamenta zīme.

Ar rītausmas dievības apgleznoto, 105. autovedēju turpmāk brauks uzņēmuma “Kurbads” autovadītājs-ekspeditors Oļegs Dovgans. Viņam šī zīme jau bija zināma braucot ar iepriekšējo, 96. autovedēju. Tā sānus rotāja tieši Ausekļa zīme. Mūsu tautas tradīcijās un mitoloģijā šai ornamenta zīmei ir dažādas nozīmes. Tā atspoguļo gan gaismas uzvaru pār tumsu, gan pasargā no ļauniem cilvēkiem. Lai kādas būtu šīs zīmes spēcīgākās un labākās īpašības – Oļegs tai ir izrādījis uzticību, vēloties zīmi saglabāt arī uz jaunās automašīnas sāniem.
Enerģijas apmaiņa un īstas emocijas Kurbadā ir lielā cieņā.
Tāpat kā līdz šim, arī jauno, 105. autovedēju Kurbada vīri iesvētīja, izpildot tradicionālo lāča deju. Par godu uzņēmuma dzimšanas dienai un auto iegādei, tika izpildīts vēl kāds rituāls – kopīga rotaļa. Tās laikā uzņēmuma darbinieki izveidoja apli, kura centrā atradās rotaļas vadītājs. Viņš izvēlējās kolēģus, kuriem bija jāseko no mugurpuses. Taču, lai pievienotos pārējiem dalībniekiem, jaunpienācējiem bija jāizlien visiem dalībniekiem starp kājām. Rotaļa noslēdzās, kad visi izvēlētie dalībnieki tika izlīduši un pievienojušies ķēdītei.
Ar to jautrība nebeidzās, jo uzreiz pēc autovedēja iesvētībām uzņēmuma darbinieki devās uz lielās dienas svinībām – 26 gadu jubilejas atzīmēšanu. Kā jau rītausmas dievība, Ausekļa zīme šajā dienā mūs lutināja. Sķietami pats Auseklis todien bija parūpējies par saulainajiem laikapstākļiem, jo gaisa temperatūra bija vasarīga un siltums bija uz brīdi atgriezies, lai mēs kopīgi varētu atzīmēt svētkus un izbaudīt atvasaru.

Skaistums ir vienkāršībā

Dzimšanas dienas svinībās piedzīvojām Zanes un viņas vīra pankūku meistarklasi. Viņi abi parūpējās, lai visiem Kurbada darbiniekiem tiktu pasniegtas svaigā gaisā pagatavotās, viegli gaisīgās un gardās franču pankūkas – krepes. Noskaņas radīšanai ar muzikālo priekšnesumu pie mums uzstājās akordeoniste Inita Āboliņa, bet par vieglu melanholiju parūpējās vīns, ko, lēnām malkojot, izbaudījām, lai atzīmētu kopā būšanu Kurbada nu jau 26. dzimšanas dienā.