Kurbads sveiciens Latvijai Lāčplēša dienā

Latvijas transporta kompānija “Kurbads” Lāčplēša dienā sagatavojusi patriotisku video sveicienu, kurā atspoguļots, kā uzņēmums pagājušā gada nogalē transportēja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzticēto militāro tehniku uz mācībām Zviedrijā.

Didzis Veidenbaums, NBS Pārvietošanas koordinācijas centra komandieris majors: “Ar uzticēto uzdevumu “Kurbads” tika galā ļoti veiksmīgi – kompānijai ir ļoti liela pieredze dažādu automašīnu transportēšanā, tāpēc militārās tehnikas transportēšana tika paveikta atbilstoši augstākās kvalitātes standartiem.”

NBS transportlīdzekļu pārvietošanai tika izmantoti trīs “Kurbads” autovedēji. Zīmīgi, ka vienu no tiem rotā latviešu tautas varoņa, komandiera Oskara Kalpaka portrets. Teju pirms gadsimta pulkvedis veda latviešu karavīrus cīņā par brīvību, bet tagad komandiera gars turpina sargāt latviešu tautu, vedot Latvijas militāro tehniku.

“Mums nav tik daudz latviešu varoņu – no teikām ir Lāčplēsis un Kurbads, bet reālu personību ir maz. Tāpēc lepojamies ar Oskara Kalpaka nopelniem mūsu Latvijas valsts dzimšanā un, mērojot Eiropas ceļus, nesam Latvijas tautas varoņa vārdu ārpus mūsu valsts robežām,” komandiera Kalpaka tēla izvēli pamato Mārtiņš Eglītis, “Kurbads” valdes loceklis.

Latvijas folkmetāla grupa “Skyforger” uzskatīja par goda lietu dāvāt dziesmu “Zviegtin' zviedza kara zirgi” šī video sižeta tapšanai.

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” dibināta 1995. gadā un šogad svin 20 gadu jubileju. Latvijas uzņēmumam ir 39 autovedēji, kuri dodas reisos uz Eiropu un citiem pasaules reģioniem.

“Kurbads” filmu skatāties www.kurbads20.com