“Kurbads” sveiciens Latvijai Lāčplēša dienā

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” augstā cieņā tur Latvijas valsts vērtības un varoņus. 11.novembris mūsu tautai ir zīmīga diena, kad godinām Latvijas brīvības cīņās kritušo piemiņu. Viens no šiem varoņiem ir pirmās Latvijas karaspēka vienības komandieris Oskars Kalpaks.

Oskars Kalpaks dzīvo ne tikai mūsu atmiņās, bet arī šobrīd “Kurbads” krāsās palīdz Latvijas bruņotajiem spēkiem tās ikdienas gaitās un misijās, aizstāvot valsts godu un reputāciju.

Kompānijai “Kurbads” ar pulkvedi ir daudz kā kopīga. Oskars Kalpaks brīvības kaujās iestājās par visas tautas vēlmi atbrīvoties no svešas varas, tāpat kā ar mošķiem un ļaunumu latviešu teikās cīnījās spēkavīrs Kurbads, kura tēlu tagad iemieso loģistikas uzņēmums.

“Kurbads” filozofija savijas cieši kopā ar pulkveža uzskatiem, godājot latviskās tradīcijas un labi padarītu darbu. Tāpēc kompānija izvēlējās pulkvedi kā vienu no saviem varoņiem, kura tēlu iemūžināt autovedēja dizainā, kuru izstrādājis latviešu mākslinieks Alfrēds Paulausks.

“Ja tauta ciena savus varoņus, tā ciena pati sevi. Šo lepnumu Eiropai ar saviem varoņiem parāda uzņēmums “Kurbads” – esam lepna un varoša tauta,” saka Kalpaka fonda vadītāja Kaiva Vītoliņa.

Pirmā misija pēc iesvētīšanas autovedējam “Oskars Kalpaks” bija ar nenovērtējamu svarīgumu – nogādāt jauno latviešu varoņu Dambju “Drive eO” inženieru komandas uzbūvēto elektromobili uz Paikspīkas virsotnes iekarošanu ASV.

Oskars Kalpaks ir viens no daudzajiem drosminiekiem, kurus Lāčplēša dienā pieminam pateicībā par uzņēmību un varonību Latvijas neatkarības izcīnīšanā.

Atsevišķā latviešu bataljona komandieris pēdējā kauja bija Kurzemē pie Airītēm, kad nesaprašanās dēļ sabiedrotās landesvēra vienības latviešu bataljonu uzskatīja par pretiniekiem. Savstarpējās apšaudes rezultātā Oskars Kalpaks no gūtajiem ievainojumiem mira pēc kaujas.

Pulkvedis ir kļuvis par simbolu ticībai saviem spēkiem un pārliecībai par savu valsti. 

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija šoruden nosvinēja savu deviņpadsmito dzimšanas dienu un ir vadošais loģistikas uzņēmums Baltijā.