“Kurbads” transportē Dakāras rallijreida automobiļus

Automašīnu transporta kompānija “Kurbads” palīdzējusi krievu sacīkšu komandai nogādāt un pēc sacensībām atvest sporta automašīnas, kas piedalījās slavenajās “Dakar 2015” rallijreida sacensībās Dienvidamerikā.

2014. gada novembrī “Kurbads” uzkrāva tuksnešu iekarotāju komandas “G-Force Motorsport” sacīkšu un pavadošos automobiļus un transportēja tos uz Havras ostu, Francijā, kur tie ar kuģi tika aizvesti uz Argentīnu. 2015. gada februārī automašīnas pēc sekmīga finiša tika atgādātas atpakaļ.

Atgādinām, ka “Kurbads” kompānijai šī nav pirmā pieredze ar sacīkšu automobiļiem – tā pērnvasar tika transportēts Dambju komandas “PP02” bolīds. Arī iepriekš “Kurbads” ir vedis automobiļus uz Dakāras rallijreida sacensībām.

Arī specializētie apvidus automobiļi, kas pielāgoti Dakāras rallijreida pievarēšanai, bez problēmām tika nogādāti klientu galamērķī.

“G-Force Motorsport” komanda Dienvidamerikas sacensībās piedalījās ar diviem pašu garāžā būvētiem “Proto New Line” auto ar pilotiem no Krievijas un Turkmenistānas. Ekipāža ar starta numuru 386 sekmīgi sasniedza finišu. Šāds panākums izdevās vidēji katrai otrajai komandai. Kopumā uz starta stājās 137 ekipāžas, bet ieraudzīt finiša karogu bija lemts tikai 68.

Dakāras rallijreids tiek uzskatīts par visprestižākajām apvidus autosacīkstēm. No 1979. gada līdz 2009. gadam sacensības notika Āfrikā, tomēr pēdējos sešus gadus drošības apsvērumu dēļ rallijreids ir pārcelts uz Dienvidameriku. Šogad tehnikas cīņa ar dabu notika Argentīnas, Čīles un Bolīvijas valstīs.