Kurbads transportē Montekarlo vēsturiskā rallija dalībniekus no Latvijas

Ar automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” autovedējiem ceļu uz prestižā Montekarlo retro rallija sacensībām Francijā uzsākušas divas pieredzējušas ekipāžas no Latvijas.

 

Agris Stanēvičs, vēsturisko automašīnu entuziasts un Latvijas rallija vecmeistars, kopā ar Jāni Kirkovaldu pilotēs elegantu 1974. gada izlaiduma Lada “1500 S” jeb VAZ “2106”. Ekipāža jau vairākas reizes ir piedalījusies Montekarlo retro rallijā, pērn ieņemot godpilno 8. vietu.

 

“Gribam uzlabot iepriekšējos rezultātus un klusībā tiecamies uz goda pjedestālu,” mērķus sacensībām atklāj Agris Stanēvičs. Bet rallija trasi raksturo kā “elpu aizraujošu braucienu pa sniegotiem kalnu serpentīniem. Tradicionālie nakts posmi ir grūti, bet katrs kilometrs sniedz neizmērojamu gandarījumu”.

 

Otra ekipāža trasē dosies ar Latvijā un šobrīd arī pasaulē neierastu un ekskluzīvu spēkratu – 1956. gada Jaguar “XK 140”. Automobiļa dizains piesaista ar piecdesmito gadu autobūvei raksturīgajām plūstošajām līnijām. Zem motora pārsega ir 3,4l motors ar sešiem vienā rindā izvietotiem cilindriem, kas nodrošina 190 ZS lielu jaudu. Pilnīgi pietiekami, lai automobiļa savaldīšana šaurajos kalnu ceļos būtu īsts pilota meistarības pārbaudījums.

 

Deviņpadsmitais “Rallye Monte-Carlo Historique” norisināsies no 27. janvāra līdz 3. februārim.

 

Sacensībās var piedalīties automašīnas, kas ražotas līdz 1980. gadam. Ikgadēji sacīkstēs piedalās vairāk kā 250 komandas ar tādām automašīnām kā Porsche 911, Porsche 356, Alpine Renault A110, BMW 2002, Lancia Fulvia 1600 un daudziem citiem ikoniskiem spēkratiem.

 

Nereti vietējo entuziastu uzmanību piesaista Latvijas ekipāžas, kas startē ar VAZ un Volga automašīnām.

 

“Kurbads” braucējiem un tehnikai novēl izturību un sportiskos panākumus. Lai izdodas!