Kurbads transportē retro rallija spēkratu

No 28. maija līdz 10. jūnijam norisinājās retro rallija piedzīvojums “The Baltic Classic Rally 2017”, kura maršruts vijās cauri astoņām valstīm, tai skaitā arī Latvijai, kur pasākuma dalībnieki paviesojās gan Rīgas Motormuzejā, gan Liepājā.

Automašīnu transporta kompānijai “Kurbads” bija gods un iespēja iesaistīties retro rallijā, transportējot Lielbritānijas un Īrijas apvienotās ekipāžas vēsturisko spēkratu Rover “2000”, kas diemžēl tehnisku problēmu dēļ nespēja veikt distanci līdz galam. Sazinājāmies ar komandas pilotu Džulianu Redīrouhu, lai uzzinātu vairāk par unikālo automašīnu.

“Šo konkrētu Rover nopirkām pirms trim gadiem, kā mūsu otro rallija auto, lai piedalītos rallijos, kur ir lielākas iespējas negadījumam.  Garāžā mums vēl ir 1966. gada Aston Martin “DB6” rallija specifikācijā. Bet mūsu Rover ir īpaši interesants, tā kā tas ir kādreizējais rūpnīcas auto. Tas ir viens no četriem, kas tika uzbūvēts 1965. gada rallija sezonai un ko pilotēja Logans Morisons ar Džonstonu Severu. Tas ir piedalījies tādos slavenos rallijos kā 1965. gada Velsas un Akropoles sacensības, bet 1966. gadā Monte Karlo rallijā ieņēma 3. vietu klasē. Tas ir unikāls arī tāpēc, ka  pārējie trīs modeļi līdz šai dienai nav saglabājušies. “Class 1″ Rover rūpnīcas sacīkšu auto ar 115 ZS lielu jaudu”.

Džulians pastāsta arī par retro ralliju filozofiju un savu vēsturi tajos: “Ik gadu kopš 1999. gada piedalos vienā klasiskajā rallijā kopā ar manu līdzbraucēju Gusu Popu. Citreiz šie pasākumi ir ilgāki, citreiz ne tik ilgi. “The Baltic Classic Rally” skaitās kā liels pasākums. Es uzskatu, ka šo ralliju galvenais mērķis ir apvienot draudzīgu sacenšanos navigācijas un braukšanas iemaņās, kā arī pārbaudīt mašīnas izturību (vai neizturību mūsu gadījumā) ar iespēju braukt pa nezināmiem ceļiem viscaur pasaulē. Piedzīvojums un brīvības sajūta”.

Retro rallija starts tika dots Kopenhāgenā, bet rūtoto karogo komandas ieraudzīja Berlīnē 10. jūnijā. Klasisko spēkratu rallijā piedalās 67 dalībnieki. Skatītājiem ir iespēja apskatīt arī tādus retus auto kā 1920. gadu Bentley un Ford spēkratus un vēl neskaitāmus unikālus bolīdus.