Kurbads transportēs starptautiska retro rallija automobiļus

Šodien no mīlas galvaspilsētas Venēcijas startē retro automašīnu regularitātes rallijs „Amber trophy”, kura maršruts vīsies pa vēsturisko Dzintara ceļu līdz pat Latvijas galvaspilsētai Rīgai.

Seno spēkratu brauciens paredzēts kā simbolisks ceļojums pa dzintara lielceļu, kas vēsturiski veda cauri Baltijas valstīm, Polijai, Čehijai un Austrijai uz Vidusjūras un Vidējo Austrumu tirdzniecības krustcelēm Venēciju, kur dzintars tika mainīts pret zīdu un garšvielām. Viens no „Amber trophy” mērķiem ir godināt Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā. 

Vairāk nekā 20 ekipāžas dosies 2000 km garajā piedzīvojumā, pa ceļam apstājoties dažādos organizatoru izvēlētos apskates objektos, kur tiem sevi jānofotogrāfē, lai iegūtu punktus sacensībām. Paredzams, ka Rīgā automašīnas ieradīsies 26. jūnijā, kad tās būs apskatāmas pilsētas centrā. Vēlāk tās dosies uz automašīnu transporta kompānijas „Kurbads” teritoriju, kur tiks uzkrautas uz autovedējiem, lai droši tiktu nogādātas atpakaļ Itālijā.

Par dalību unikālajā projektā stāsta „Kurbads” loģistikas speciāliste Anna Kamradze: „No „Amber trophy” organizatoriem saņēmām ziņu, ka būs nepieciešams retro auto nogādāt atpakaļ Itālijā. Ar prieku pieņēmām šo izaicinājumu, kura paveikšanai izmantosim trīs autovedējus.”

Sīkāku informāciju par notiekošo retro regularitātes ralliju ir iespējams apskatīt mājaslapā http://www.ambertrophy.eu/.

Projektam atbalstu sniedz Itālijas „Radio Vicenza”, bet par goda viesiem ir nosaukti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts, Latvijas vēstniecība Itālijā un „Latvijas Antīko automobiļu klubs”.

Atgādinām, ka par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē automobiļu uzglabāšanu rūpējas kompānija „Kurbads”, kurai ir ievērojama pieredze arī seno spēkratu transportēšanā.