Kurbads turpmāk atbalstīs motosportistu Uldi Freibergu

Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums “Kurbads” priekšroku atbalstam sportā sniedz bērniem, jauniešiem un junioriem, tāpēc šogad uzņēmums vienojies ar “F.F.F. Sporta klubs” par motosportista Ulda Freiberga atbalstu. Uldis ir jauns un perspektīvs Latvijas motosportists, kurš šogad ar augstiem rezultātiem piedalās motokrosa seriālos Latvijā un Lietuvā, sacenšoties “MX125” klasē.

Kurbads atbalsta

Lai arī dzimis tikai 2006. gadā, U. Freibergs jau 2017. gadā kļuva par Latvijas Čempionu motokrosā “MX65” klasē. Savukārt pāris gadus vēlāk, 2020. gadā viņš ieguva Latvijas Čempiona titulu “MX125” klasē. Gadu pirms tam, startējot “MX85” klasē, viņš piedalījās prestižajās junioru motokrosa komandu sacensības – Nākotnes cerību kausā motokrosā jeb “Coupe de l’Avenir”, pārstāvot Latviju 2019. gada sacensībās Beļģijā.

Motokrosa sacensībās Uldis šogad startē “MX125” klasē ar ražotāja Husqvarna motociklu, kam ir 125 kubikcentimetru liels dzinējs. Šajā sezonā viņš turpina piedalīties Latvijas junioru čempionātā (LJČ), paralēli startējot arī Lietuvas čempionātā. Latvijas junioru čempionātā līdz šim aizvadīti četri no sešiem posmiem. Pirmajā šīs sezonas LJČ posmā U. Freibergs pārliecinoši izcīnīja uzvaru, bet sezonas ceturtajā posmā tika izcīnīta otrā vieta. Savukārt Lietuvas motokrosa čempionātā Uldim izdevies uzvarēt trijos no četriem posmiem. 

Jaunais sportists iet viņa tēva un trenera, leģendārā motosportista, kādreizējā pasaules motokrosa čempionāta dalībnieka, vairākkārtējā Latvijas čempiona un 2000. gada Eiropas čempiona motokrosā, Laura Freiberga pēdās. Šogad arī viņa dēls piedalījās un izmēģināja spēkus Eiropas čempionāta posmā motokrosā Ķegumā.

Ulda tēvs un treneris, “F.F.F. Sporta klubs” vadītājs Lauris Freibergs atzīst, ka šīs sacensības viņiem bijušas pieredzes gūšanai: “Uldis brauc ar 125cc motociklu, taču Eiropas čempionātā piedalījās jaudīgākajā EMX250 klasē, jo MX125 klases EČ posmā nebija. Šajā klasē Uldis bija jaunākais. Izvēlējāmies piedalīties spēcīgākā klasē kopā ar vecākiem dalībniekiem, lai gūtu pieredzi,” dalību Eiropas čempionāta posmā komentē L. Freibergs. 

Viņš norāda, ka tehniski Uldis braucis ļoti labi un stabili, kā arī izdarījis visu nepieciešamo: “Kopumā sacensībām bija pieteikti 50 braucēji un mums izdevās uzrādīt 46. labāko apļa laiku kvalifikācijā. Diemžēl, tikai 1 sekunde pietrūka, lai nodrošinātu vietu turpmākajās sacensībās. Pēc sacensībām redzam, ko uzlabot nākotnē. Lai sasniegtu augstus rezultātus arī šajā klasē, jāturpina strādāt,” tā L. Freibergs.

Novēlam Uldim augstākos panākumus nākotnē un ceram, ka mūsu atbalsts palīdzēs tos sasniegt.