Kurbads varonim nozīmīga gadadiena

140 gadus atpakaļ, 25.jūnijā, iesākās kauja pie Little Bighorn (ASV), kurā indiāņi guva spožu uzvaru. 2012. gadā Kurbada autovedēja dizainā tika iestrādāts mākslinieka Alfrēda Paulauska veidots Crazy Horse tēls. 

Crazy Horse, viens no ievērojamākajiem Amerikas iezemiešu neatkarības cīnītājiem, jaunībā redzējis vīziju, kurā jātnieks zirga mugurā vētrā auļojis, gariem, nepītiem matiem plīvojot. Viņa ausī bijis mazs akmentiņš un ķermenis bijis apgleznots ar zibens rakstiem. Pāri jātnieka galvai pārlaidies vanags un vētra norimusi. Crazy Horse tēvs pēc šīs vīzijas pareģoja, ka viņa dēls izcelsies ar sevišķām spējām kaujā un piešķīra viņam savu vārdu.

1874. gadā Crazy Horse uzzināja, ka ASV ģenerālis Kasters ievedis savus vīrus indiāņiem svētajos Melnajos Pauguros (Black Hills) un strautā atradis zeltu. Kasters bija ignorējis Laramī līgumu, kas paredzēja, ka šī zeme pieder Lakotas indiāņiem. Valdība izdeva pavēli indiāņiem palikt Siu rezervātā, bet Crazy Horse nepakļāvās pavēlei un sāka gatavot indiāņus kaujai. Pateicoties izcilām kaujas prasmēm un drosmīgai stratēģijas izvēlei, viņš uzvarēja kaujā, kurā indiāņu spēki bija 12,000 karotāju, bet balto spēki- 13,000. Pēc šīs kaujas viņš apvienojās ar lielisko karotāju Sitting Bull pie Little Bighornas un pilnīgi sakāva ģenerāļa Kastera Septīto Kavalēriju. Šī bija viena no pēdējām lielajām indiāņu uzvarām, jo baltie cilvēki sāka izmantot aizvien nežēlīgākas metodes, lai iegūtu indiāņu zemi. 

Crazy Horse vēl šodien simbolizē drosmi un taisnīgumu, tāpēc Kurbads to izvēlējies par vienu no saviem simboliem, kas īpaši tiek godināts 25. un 26. jūnijā, Little Bighornas kaujas gadadienā.