Kurbads – viena no 50 ģimenei draudzīgām darba vietām Latvijā

Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums Kurbads saņēmis pagodinājumu “Ģimenei draudzīga darbavieta”, ko Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) pasniedzis 50 uzņēmumiem un organizācijām visā Latvijā. Ģimenei draudzīgas darbavietas statuss apliecina, ka tā ieguvēji rūpējas par savu darbinieku labklājību. Šīs iniciatīvas mērķis ir godināt 50 ģimenēm draudzīgākos darba devējus, kā arī veicināt darba vides attīstību Latvijā.

Statusa piešķiršanas kritēriji ?

Statusa “Ģimenei draudzīga darbavieta” piešķiršanai galvenais kritērijs bija darba devēja pārorientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, kas bijis izšķiroši svarīgi Covid-19 pandēmijas laikā. Kurbada uzņēmuma vadība vienmēr rūpējusies, lai ne tikai darbinieki ar bērniem strādājot uzņēmumā jūtas labi, bet ikviens darbinieks jūtas novērtēts. Kurbada komanda novērtē pagodinājumu un atzīst, ka uzņēmums atbildis statusam arī pirms iniciatīvas izsludināšanas un pagodinājuma saņemšanas

Covid- 19 pandēmijas posms

Kā norāda SIF, tad izvēlētās organizācijas un uzņēmumi, kuri saņēmuši “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu Covid-19 pandēmijas laikā bijuši īpaši lojāli pret darbiniekiem, kuru ģimenēs aug bērni. Statusu ieguvušie darba devēji ar sapratni izturējušies pret to, ka nepieciešams sabalansēt ģimenes un darba dzīvi. Ģimenei draudzīgās darbavietās tikuši ieviesti dažādi ģimeņu atbalsta pasākumi – piemēram, dota iespēja vairāk laika pavadīt ar ģimeni svētku dienās, piešķirot papildu atvaļinājuma dienas vai sniedzot atbalstu papildu izglītības iegūšanā.

Kurbads iekšējā mikrovide

Uzņēmuma vadība un administrācija neslēpj un lepojas, ka darbinieki jūtas uzklausīti un darbojas kā viena ģimene. Kurbadā vairāki darbinieki strādā jau 15 un pat 20 gadu. Darbinieku iekšējā mikrovide jau kopš Kurbada pirmsākumiem virzīta ar uzstādījumu darba apstākļus padarīt tādus, lai darbinieki nebūtu starp tiem, kas staigā no firmas uz firmu.

Personāla vadītāja atzīst, ka lielu pienesumu darbinieku apmierinātībai sniedz izveidotā motivācijas programma – “Mērķtiecīgākais šoferis” kurā, ik mēnesi, ir iespēja sevi pierādīt un iegūt patīkamas balvas. Balvas var  izmantot kopā ar ģimeni. Gada ietvaros darbiniekiem ir iespēja iegūt apmaksātu ceļojumu kopā ar ģimeni. Šo ikgadējo balvu iegūst motivācijas programmas pirmās līdz trešās vietas ieguvēji. Konkurss balstās uz kritērijiem kuri tiek vērtēti šofera ikdienas darbos – nobrauktie km., transportētās automašīnas un degvielas ekonomijas rādītājs.

Iniciatīva “Ģimenei draudzīga darbavieta” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē SIF. Fonds īsteno arī konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecību “Goda ģimene”. Statuss “Ģimenei draudzīga darbavieta” tiek piešķirts uz diviem gadiem .