Laivu brauciens pa Daugavas krācēm pievarēts

Spītējot drūmām laika apstākļu prognozēm, “Kurbads” kolektīva darbinieki kopā ar ģimenēm devās uz Līvānu pārceltuvi, kur sestdienas pirmspusdienā tika dots starts kompānijas devītajam laivu braucienam  divu dienu garumā.

Lai arī pēdējos gadus tika laivots pa straujo, Latvijas garāko upi Gauju, šogad tika izvēlēta likteņupe – māmuliņa Daugaviņa, kura spēja lutināt ar vairākām krācēm.

Rekordliels skaits – 81 laivotājs 35 laivās lika airus ūdenī un devās lejup pa Daugavu. Pirmajā dienā bija paredzēta 12 km gara iesildīšanās distance, lai atsvaidzinātu airēšanas iemaņas un izvingrinātu ekstremitātes pēc darba nedēļas.  Lai arī mākoņi visapkārt bija savilkušies draudīgi, tomēr Daugavas iekarotāji no lietus tika pasargāti.

Piestājuši krastā viesmīlīgajās “Daugmales” mājās, laivotāji iekārtoja savas nometnes un gatavojās iesaistīties fiziskajās aktivitātēs, kur godalgotās vietas tika pie interesantām balvām. Futbola un volejbola sacensībās galvastiesu pārāki par konkurentiem bija “Agni” komanda – Toms Hartmanis, Uldis Čalpa, Jānis Bērziņš un Toms Zeltiņš, kuri par panākumiem saņēma Šveices nažus ar “Kurbads”, bet otrās vietas ieguvēji “Powerbank” dažādu ierīču mobilos lādētājus. 

Loka šaušanā 40 dalībnieku konkurencē vislabāko rezultātu uzstādīja Andis Pikāns.

Šogad tika iemēģināta jauna un atraktīva disciplīna – airēšana uz ātrumu no krasta līdz bojai un atpakaļ. Savu nevīstošo airētāja meistarību nodemonstrēja “Kurbads” saimniecības daļas vadītājs Edgars Krievāns ar Rinaldu Osi, kas pretiniekiem finālā neatstāja nekādu izredžu.

Neatņemama tradīcija laivu braucienos ir upes attīrīšana no cilvēku piedrazojumiem. Tā šogad balva par visinteresantāko atradumu aizceļoja pie Zaigas un Agneses, kas atrada kāda entuziasta crocs pludmales čību. Kopumā jāsaka, ka Daugava un tās krasti ir ļoti sakopti un atrast atkritumus nebija viegls uzdevums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Īpašu speciālbalvu no “Viktora Noslēpums” ieguva Markuss Platejs, kurš uzvarēja virtuālajā kliņģera gabaliņu ēšanas sacensībās. Markuss teica, ka vēsā mierā varētu pievarēt desmit gabaliņus.

Vakars tika noslēgts draudzīgās sarunās ap ugunskuru, baudot gardu zupu un cepot desas un gaļu.

Otrajā dienā “Kurbads” laivotājus modināja saule, kas turpināja priecēt visu dienu. Entuziasma pilni laivotāji devās 19 km garajā distancē, kuras noslēgumā bija sagatavota odziņa – Baltās krāces, kas ir vienas no  spēcīgākākajām un niknākajām Latvijā. Kā parādīja pieredze, to pārvarēšana sagādāja ne mazums aizraujošu brīžu. 

Četras ekipāžas jeb 10% no kopējā skaita kapitulēja krāču priekšā un apgāzās. Ņemot vērā, ka ūdens līmenis bija vairāk kā vienu metru zem ierastā, tas ir labs rādītājs. Par laimi laivotāji tika galā ar vieglu izbīli.

Lieliskā noskaņojumā un patīkamā nogurumā laivotāji sasniedza finišu netālu aiz Daugavsalas. 

Paldies “Laivas Latgalē” par lielisku airēšanas inventāru, “Daugmales” māju saimniekiem par laipno uzņemšanu un “Viktora Noslēpums” par speciālbalvām dalībniekiem.

Uz tikšanos nākamgad!