Lamborghini Aventador SV – meistardarbs uz “Kurbads” autovedēja.

Patīkams vasaras vakars, Ķengaraga iedzīvotāji jau gatavojas naktsguļai, kad atskan mežonīga zvēra balss – tiek iedarbināts Lamborghini “Aventador LP-750 SuperVeloce”, lai ar “Kurbads” autovedēju tiktu transportēts uz tā galamērķi.

Retā un jaudīgā spēkrata savaldīšana tiek uzticēta Lamborghini “Super trofeo” sacīkšu seriāla braucējam Haraldam Šlēgelmilham, kurš, atbildot uz jautājumu par Lamborghini esenci, ir konkrēts: “Vulgāri prātā nāk vienkārši vārds sekss, skatoties uz auto, ir milzīgs apbrīns. Katru reizi, arī iesēžoties manā sacīkšu bolīdā, sajūsma nemazinās.”

“Lai arī šis ir tīrasiņu sporta auto, es tajā jūtos ļoti komfortabli, šādā ziņā manu sacīkšu bolīdu ar “Aventador SV” ir grūti salīdzināt. Jāpiebilst, ka braukšanai pa Latvijas ceļiem auto nav piemērots – tā būtu vairāk mocīšanās nekā bauda braukt. Jābrauc uz Igauniju, kur ir moderna sacīkšu trase,” Haralds Šlēgelmilhs atklāj pareizās vietas “Aventador SV” potenciālam.

Jau Lamborghini “Aventador” bāzes modelis ir ārkārtīgi ekskluzīvs spēkrats, bet ar “LP-750 SuperVeloce” modifikāciju itāļu sporta automašīnu rūpnīca pārspēj pati sevi. “2015. gada “Aventador SuperVeloce” versijā esam ielikuši visu savu sirdi un dvēseli. Tas ir visvairāk uz sportu orientētais, ātrākais un visemocionālākais Lamborghini iemiesojums,” saka kompānijas prezidents Stefans Winkelmans.

Niknā buļļa, kā vēl dēvē Lamborghini, vadība vārdus apstiprina ar darbiem – īpašā modifikācija ir zaudējusi 50 kg svara un ieguvusi papildus 50 ZS. Lai sasniegtu mazāku masu, “Aventador SuperVeloce” ir atbrīvots no Soundproof un navigācijas sistēmām. 6,5L V12 dzinējs ar 750 ZS jaudu līdz 100 km/h ļauj paātrināties acu mirklīgās 2,8 sekundēs.

Pilnpiedziņas automobilim ar septiņu pārnesumu pusautomātisko ātrumkārbu ir trīs braukšanas režīmi: Strada – braukšanai mierīgā satiksmē, Sport – mazliet ātrākai pilotēšanai un Corsa, kas ir paredzēts lietošanai slēgtās trasēs un kas atslēdz visas prieku bojājošās palīgsistēmas un ļauj “Aventador SV” dinamiku izbaudīt pilnībā.

Skandalozais, nu jau kādreizējais raidījuma “Top Gear” vadītājs, Džeremijs Klārksons par “Aventador” izteicās: “Tā ir necilvēcīga automašīna. Jūs to nevadāt. Jūs cīnāties ar to. Tas izsmalcinātāks nekā vecāka gadagājuma modeļi, mazāk tendēts jūs nogalināt. Bet brīdī, kad gāzes pedālis tiek iespiests grīdā, jūs vairs to nevadāt, jūs turaties tam līdzi.”

Profesionālu pilotu rokās automobilis ir pierādījis savu varēšanu – 20 km garajā Nordšleifes trasē, kur automobiļu rūpnīcas sacenšas par labākajiem apļa laikiem, Lamborghini “Aventador SuperVeloce” ieņem 3. vietu starp sērijveida spēkratiem, par nieka divām sekundēm piekāpjoties Porsche “918 Spyder”. 

Lamborghini “Aventador LP-750 SuperVeloce” ir saražoti tikai 600 vienībās, kuras visas jau ir rezervētas.

Auto cena bez PVN ir 500,000 ASV dolāri (452,000 EUR).