Lamborghini Urus – pasaules pirmais super SUV

Lamborghini “Urus” ir loģisks rezultāts, kad pasaulē visunikālākais superauto ražotājs ķeras klāt lieliem ģimenes apvidus automobiļiem, saglabājot to funkcijas arī bezceļos. Teorijā tā ir nodomu sadursme, bet praksē ir sanācis apskaužams rezultāts.

Pirms izsakām nepatiku, ka dusmīgā buļļa logo rotā apvidus automašīnu, atceramies, ka šis nebūt nav pirmais autoražotāja mēģinājums. Lamborghini jau septiņdesmito gadu vidū paspēlējās ar šo automašīnu klase, līdz 1986. gadā sāka masveidā ražot “LM002” apvidus automašīnu ar iesauku “Rambo-Lambo”. Tika izgatavoti vien mazliet vairāk nekā 300 vienības, bet fakts ir neapgāžams.

Bija vajadzīgi seši gadi, lai no 2012. gada “Urus” konceptauto, to pārvērstu par visiem pieejamu automobili. Lamborghini ir maza rūpnīca, kas gadā pārdod aptuveni 3500 automašīnu, šo skaitli gan uzņēmums cer dubultot ar “Urus”. Liels Lamborghini SUV pieprasījums var kļūt par jaunu lapaspusi rūpnīcas vēstures grāmatā, jo ar vairāk brīviem līdzekļiem uzņēmumam mēs redzēsim tos pašus izcilos superauto, iespējams, vēl augstākā kvalitātē!

Kā norāda Lamborghini izpētes un izstrādes nodaļas vadītājs Mauricio Reggiani, uzņēmums var izvēlēties visu labāko no VW grupas resursiem, lai varētu piepildīt savus mērķus – vislabāko izpildījumu gala produktā, komforta augstāko latiņu apvienotu ar bezceļu veiktsspēju. Lai piepildītu šo mērķi ar “Urus”, ir izmantoti visi resursi.

Kā piemēru var minēt četru riteņu stūrēšanas sistēmu, kas griež arī aizmugurējos riteņus par +/- 3 grādiem. Sistēma pie maza ātruma griež aizmugurējos riteņus pretēji priekšējiem, kas ļauj iegūt labāku apgriešanās rādiusu – noderīgi asos līkumos vai stāvvietās.

Ja runā par Lamborghini, nevar nepieminēt skaitļus. Lai arī “Urus” izmanto to pašu 4 litru V8 turbodzinēju, kas ir arī Porsche “Cayenne” un Audi “Q7” modeļu spēkstacija, tomēr tas ir pieslīpēts par 100 ZS jaudīgāks. Dzinēja kopējā jauda ir 641 ZS. “Urus” ir arī krietni vieglāks par saviem konkurentiem. Jaudas un svara attiecība ļauj līdz 100 km/h ieskrieties 3,6 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 305 km/h.

Lamborghini jau no 2018. gada ir ieplānojis pilnus divus gadus ar 3500 saražotām vienībām ik gadu nesen palielinātajā rūpnīcā. 2017. gadā uzņēmuma apgrozījums pirmo reizi pārsniedza vienu miljardu euro. Ar “Urus” šis skaitlis noteikti vēl krietni pieaugs.

Lai arī “Urus” nav tā automobiļu klase, pie kuras esam pieraduši no Lamborghini, tomēr tas ir izcils mākslas darbs, kas ir vairāk nekā cienīgs nest Lamborghini nosaukumu!

Var kļūt par jūsu – sākot no 165 000 EUR.