Latvijā ieradies jaunais Countryman!

Mini automašīnu cienītāji piedzīvoja neviltotu šoku, kad pirms sešiem gadiem tika prezentēts pirmais Mini “Countryman”, tomēr šis modelis ir izrādījies veiksmes stāsts, un šobrīd ar “Kurbads” autovedējiem Latvijā ir ieradies pirmais nākamās paaudzes spēkrats.

Mini zīmols, kas ir bagāts ar interesantu vēsturi un tradīcijām ar noteiktu priekšstatu par automobili, ar jauno “Countryman” modeli cenšas izlauzties no stereotipiem un iekarot vietu tirgū arvien plašākā auditorijā.

Otrās paaudzes modelis atgūst Mini produktu klāsta karaļa titulu – tas ir vislielākais zīmola automobilis. Tā garums pieaudzis par 20 centimetriem, bet platums – par 3 cm, kas izmēru ziņā ir starp Audi “Q2” un “Q3” modeļiem, kas tiek uzskatīti par galvenajiem tirgus sāncenšiem. Lielie gabarīti aizvien vairāk to tuvina apvidus automobiļu klasei. Bagāžnieka tilpums tagad sasniedz 450 litrus, bet ar nolaistiem sēdekļiem pat 1309 l, par 220 l vairāk nekā iepriekšējā modelī. Pieaugums izmēros dod vairāk vietas gan vadītājam, kuram pie stūres paveras komandējošs skats uz ceļu. Vairāk vietas padara arī pasažieru braucienu daudz komfortablāku. Aizmugurējie sēdekļi tagad ir regulējami 13 cm diapozonā. 

Jauno laiku vēstures Mini spēkratus darbina lielā brāļa BMW ražotie dzinēji. “Countryman” nav izņēmums – tā klāstā tiks piedāvāti divi benzīna un dīzeļa dzinēji. Benzīna motoru klāstā būs pieejami 1,5 litru turbo dzinējs (134 ZS) un 2,0 litru turbo dzinējs ar 189 ZS lielu jaudu. Dīzeļi – četru cilindru 2,0 l dzinēji ar 148 vai 187 ZS jaudu. Komplektācijā būs pieejama sešpakāpju manuālā vai sešpakāpju un astoņpakāpju automātiskās ātrumkārbas.

Īpašs jaunums ir hibrīds “Mini Countryman Cooper S ALL4”. Mini seko līdzi pasaules autobūves tendencēm ekoloģijas jautājumos un ir spēruši pirmo soli pretī zaļajām tehnoloģijām. Benzīna turbo dzinējs savienots ar 87 ZS elektrisko motoru, kas kopā rada 221 ZS. Akumulatoru mājas apstākļos pilnībā iespējams uzlādēt trīs stundās, bet tikai ar elektromotoru enerģiju var veikt 40 km garu distanci. No pieejamā “Countryman” klāsta šī specifikācija ir ierindojama augstākajā plauktā. To apliecina arī iespaidīgais rādītājs – 6,8 sekundēs līdz 100 km/h.

Vizuāli automašīna ir ļoti līdzīga savam priekštecim – ir saglabātas ierastās virsbūves un lampu stūrainās formas. Tāpat radiatora reste ir padarīta mazliet šaurāka, bet nav šaubu, ka vienkāršs garāmgājējs to uzreiz atpazīs kā “Countryman”.

Tādas ekstras kā adaptīvā kruīza kontrole, gājēju brīdināšanas sistēma, ceļa zīmju atpazīšanas sistēma un atpakaļskata kamera ir pieejamas visām komplektācijām, kurām pēc klientu vēlmēm var pievienot arī sadursmes brīdinājumu sistēmu un automātiskās bremzēšanas sistēmu pilsētā. 

Pieprasiet dīleru salonos jau tagad!