Latvijā prezentēts otrās paaudzes VW Amarokn

Otrdien, 1. novembrī arhitektūras un mediju centrā “H20” svinīgi tika prezentēts Volkswagen jaunais apvidus automobilis – “Amarok V6” ar inovācijām, kas noteikti ieinteresēs šīs automašīnu klases piekritējus.

VW “Amarok” ir automobilis piedzīvojumu meklētājiem – aktīvās atpūtas cienītājiem. Attiecīgi arī prezentācija noritēja atbilstoši meža tēmai – pēc meža laumiņu priekšnesuma tika norauts aizsedzošais plīvurs un plašākai publikai atklāts jaunais VW “Amarok”.

“Dzinējs, komforts, drošība,” tā prezentācijā otrās paaudzes “Amarok” raksturoja Māris Zoltners, Volkswagen komerctransporta vadītājs Latvijā, iepazīstinot ar uzlabojumiem. Visgaidītākais jaunums ir V6 dzinējs. Lai arī aizgūts no citām VW Group automašīnām, Volkswagen inženieri tam iedvesuši jaunu elpu.

Jaudīgākais modelis “Amarok Aventura” aprīkots ar V6 dzinēju, kas uz riteņiem nogādā 224 ZS un iespaidīgu 550 Nm lielu jaudu.  “Tie ir jaudas rādītāji, kādus nespēj piedāvāt neviens mūsu konkurents pikapu klasē,” uzsver Māris Zoltners.

Tieši zemā veiktspēja tika uzskatīta par lielāko klupšanas akmeni pirmajā modelī. Jaunajam “Amarok” klāt vēl nākusi īpaša boost sistēma, kas brīžos, kad jauda nepieciešama visvairāk, palielina motora veiktspēju par 15 ZS un 30 Nm.

Automobilis pieejams gan ar 6-pakāpju manuālo, gan ar 8-pakāpju automātisko ātrumkārbu, kas aprīkota arī ar lāpstiņām, ļaujot vadītājam izvēlēties nepieciešamo pārnesumu attiecīgajā situācijā.

Netipiski pikapu klasei, automobilis aprīkots ar “ergoComfort” sēdekļiem, kas regulējami 14 virzienos  un kuri ieguvuši apstiprinājumu kā īpaši veselīgi “Amarok” vadītāja un blakussēdētāja mugurām.

Ar jauno V6 dzinēju “Amarok” ir novērsis savu lielāko trūkumu un izvirzījies pikapu klases galvgalī. Konkurentiem būs krietni jānopūlas, lai spētu piedāvāt cienījamas alternatīvas.