Latvijas bobsleja kamanu ceļš uz panākumiem

Pasaules čempionātā bobslejā Vinterbergas trasē vēsturisku panākumu izcīnīja Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena ekipāža, pirmo reizi Latvijas sporta vēsturē izcīnot sudraba medaļas divnieku konkurencē Pasaules čempionāta mērogā.

Ārpus mediju uzmanības paliek bobsleja kamanu transportēšana – kā notiek ekipējuma nogādāšana sacensību galamērķī. Uz Pasaules čempionātu Latvijas izlases inventāra loģistikas procesa vadīšana bija uzticēta Raimondam Dombrovskim, ASV biatlona izlases kandidātam 1988. gada Kalgarī Olimpiskajām spēlēs un tagadējam ziemas sportu loģistikas menedžerim. 

Video sižetā Raimonds stāsta par saviem tiešajiem darba pienākumiem un izsaka prognozi par sacensību iznākumiem Pasaules čempionātā Vinterbergā.

“Mans darbs ir īsā laika posmā noorganizēt transportēšanas procesu kādas izlases nestandarta ekipējumam,” stāsta Dombrovskis. “Esmu strādājis ar teju visiem Starptautiskās bobsleja federācijas biedriem.”

Lai sekmīgi izpildītu uzticēto uzdevumu, Raimonds izvēlējās transporta kompāniju “Kurbads”, ar kuru ir izveidojusies veiksmīga sadarbība.

Brīdī, kad Latvijas izlases bobslejistu ekipējums tika transportēts uz Vinterbergu, Raimonds izteica sacensību rezultātu prognozi: “Ir muļķīgi teikt, ka uzvarēs viens vai otrs sportists. Ir divi vai trīs kandidāti cīņā par zeltu. Tomēr es domāju, ka latviešiem klāsies smagi, bet medaļas būs noteikti!”

Latviešiem medaļas bija, bet cīņa par zeltu izpalika. Nelielu pārsteigumu sagādāja vācieša Johanesa Lohnera ekipāža, kura Pasaules kausa kopvērtējumā ieņēma tikai 9. vietu. “Tā ir vāciešu trase – parādīsies kāds vietējais sportists no nekurienes un pārsteigs visus,” Raimonds labi pārzina vāciešu bobsleja virtuvi. 

Prognoze par rezultātiem ir pamatota: “Es pazīstu vīru, kas būvē kamanas. Viņi tai lietai pieiet ārkārtīgi nopietni. Turklāt vāciešiem vienmēr azotē paslēpts ir kas īpašs, ko izmantot sezonas svarīgākajos mačos.”

Raimonds Dombrovskis jau 14 gadus nodarbojas ar nestandarta kravu loģistiku, nodrošinot piegādes īsos termiņos. Pieredzējušais speciālists ir plaši pazīstams kā piedzīvojumu meklētājs, slēpošanas sacensību organizators un vēsturiska panākuma autors – 1988. gadā ar skrituļslēpēm veicot distanci no Aļaskas līdz Meksikai.

“Kurbads” ir Latvijā vadošā automašīnu transporta kompānija, kas šogad atzīmēs 20 gadu jubileju.