Lieliska kopēja atpūta laivu braucienā

Nedēļas nogalē Kurbads kolektīvs ar savām ģimenēm veica jau tradicionālo laivu braucienu, kas šogad norisinājās jau astoto reizi. Tika turpināts pagājušajā gadā iesāktais maršruts lejup pa Latvijas skaisto upi Gauju. Laivošana tika iesākta no Aņņiem, kas pērn bija ceļojuma galamērķis. 

Sestdien no rīta lieliskos laika apstākļos ceļojumu pa apburošo Gauju uzsāka 59 atpūtnieki, kuru vajadzībām bija sarupētas 16 divvietīgās un 9 trīsvietīgās kanoe laivas. Pirmajā laivošanas dienā bija paredzēta divdesmit kilometrus gara distance, kas noslēdzās nakšņošanas vietā, kur ceļotājus sagaidīja dažādas aktivitātes.

Apmetnē bija iespēja nodarboties ar vairākiem aktīvās atpūtas veidiem – loka šaušanu, futbolu un pludmales volejbolu, no kuriem vispieprasītākais un emocijām bagātākais izrādījās pēdējais. Izsalkums tika remdēts ar ļoti gardu uz vietas pagatavotu zupu. Kad saule jau pamazām sāka pazust aiz horizonta, bija pienācis laiks sarīkot pašiem sev improvizētus dziedāšanas svētkus ar skanīgākajām latviešu melodijām. Ar īpaši brašu internacionālo skaņdarbu dziedāšanu izcēlās Ralfs Melders, Jānis Bērziņš un Rinalds Osis.

Kopējā „Kurbads” saliedēšanās un atpūtas pasākumā ir ieviesta dabai draudzīga paraža – laivotāji simboliski sacenšas par to, kurš savāks vairāk atkritumus no upes un tās krastiem, padarot Latvijas dārgakmeni Gauju tīrāku un sakoptāku. Uzvarētāji tiek apbalvoti ar vērtīgām balvām, tāpēc visi strādā čakli un apņēmīgi.

Šoreiz visproduktīvākie Gaujas atbrīvotāji no piedrazojumiem izrādījās Mārtiņš Linde ar palīgiem – Ditu, Edgaru un Justīni. Viņi ieguva arī „Viktora Noslēpuma” speciālbalvu par visinteresentākajiem un amizantākajiem atradumiem – šoreiz par tādiem izrādījās bērnu ratiņu ritenis, zāģis, vairākas čības, dažādas kanniņas un pat glezna. No šādiem un vēl citiem piesārņojumiem tika attīrīta upe un tās piekraste.

Otrās dienas, kas izvērtās par vienu no karstākajām šajā vasarā, rītā pēc kliņģera un kafijas iebaudīšanas brokastīs tika atsākts brauciens lejup pa Gauju – līdz galamērķim bija jānoairē 20 kilometrus garš maršruts, lai pēc lieliski pavadītas nedēļas nogales varētu atgriezties mājās.

Pasākuma noslēgumā ar skaļām ovācijām tika apbalvota arī kliņģera ēšanas maratona uzvarētāja- čaklā Linda Toča.

Kompānija „Kurbads” izsaka pateicību SIA „A.A. Mežmalas” par lieliskām un viegli vadāmām laivām, kas radīja smaidu visās laivotāju sejās traucoties pa upi.