Māras krusta zīme turpina rotāt Kurbada autoparku

 

Kurbada autoparkam ir pievienojies jauns autovedējs. Autovedējs ar 106. numuru, kuram sānus rotā Māras zīme, ticis nodots tā jaunajam autovadītājam-ekspeditoram Jānim Valdovskim. Māras krusta zīme – drošības un pilnības simbols. Kā minēts mūsu tautas mitoloģijā – jebkura lieta uz kuras attēlota šī zīme simboliski tiek ziedota Mārai, pretī saņemot tās svētību, mīlestību un aizsardzību.

Māras zīme nav īpaša tikai tautas folklorā vien, bet arī mūsu uzņēmumā, jo tieši šī zīme Kurbada flotē uz autovedējiem izmantota jau trešo reizi. Iepriekš zīme pavadījusi ceļā 87.autovedēju un tā vadītāju, kā arī ir attēlota uz City6 autovedēja. Zīmīgi, ka jaunā, 106. autovedēja pilots Jānis Valdovskis bija arī 87. autovedēja vadītājs. Kad viņam tika jautāts par to, kādu zīmi viņš vēlas redzēt uz jaunās automašīnas, Jānis bez mīkstināšanās atbildēja, ka vēlas turpināt braukt zem Māras zīmes gādības un labvēlības.

Runājot par tehnisko pusi, 106. autovedējs no citiem mūsu flotē esošajiem ir nedaudz atšķirīgs drošības ziņā. Šoreiz autovedējam ir otrā stāva drošības uzlabojumi un paplašinājumi, kas izbīdās no otrā stāva rampas brīdī, kad autovedējs tiek uzkrauts vai nokrauts. Vizuāli tie atgādina vienkāršas drošības margas, taču realitātē tie ir balkonveidīgi izvirzījumi, lai autovadītāji – ekspeditori vajadzības gadījumā automašīnām varētu piekļūt no sāniem, nebaidoties par savu drošību. Tas atvieglo iekāpšanu un izkāpšanu no vestās automašīnas, kā arī tās nostiprināšanu.