Mārtiņš godās Kurbada autovedēju

Turpinot godāt latviešu tradīcijas, “Kurbads” jauno Mercedes-Benz autovedēju rotās senlatviešu uguns, gaismas un pārticības simbols – Mārtiņa zīme. Dizaina autors #88 autovedējam ir latviešu mākslinieks Alfreds Paulausks. 

Mārtiņa zīmes siluets atgādina kvēlojošu ugunskuru un stilizēti attēlo divus gaiļus – gaismas vēstnešus. Tā ir ražas, auglības un pārticības zīme, kas simbolizē cikla noslēgumu. Mārtiņa zīme ir arī gaismas un uguns simbols. Folklorā Mārtiņa zīme tiek uzskatīta par vārtiem, caur kuriem jāiziet, lai sāktos kas jauns. 

Latviešu mitoloģijā ražas novākšanu svinēja Mārtiņdienā, kas iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem. Šajā laikā zemnieku apcirkņi bija vispilnākie, bet pateicībā par bagātu ražu tika kauts gailis un ziedots dieviem.

Par Mārtiņzīmes rotātā autovedēja pilotēšanu Eiropas maršrutos gādās Ervīns Morkins, “Kurbads” autovadītājs ar apjomīgu pieredzi tūrisma autobusu vadīšanā un darbā ar lauku tehniku.

“Lauku tehnikas profesionāļi ir zelta vērtē Kurbadā,” stāsta Anatolijs Vasiļjevs, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs, kurš autovedēja zinībās apmācījis ne vienu vien autovadītāju. “Ervīns nāk no Latvijas lauksaimniecības metropoles – Bauskas. Iepriekšējā pieredze ar lielgabarīta tehniku ir jūtama, jo rekordlaikā apguva specifiskās nianses darbā ar autovedēju”.

“Ervīns savā “Kurbads” karjerā nav saņēmis nevienu aizrādījumu par tehnikas stāvokli. Degvielas patēriņš – apskaužams, tāpēc regulāri pelna prēmijas par ekonomisku braukšanu, lai arī iepriekšējo autovadītāju rādītāji ar šo autovedēju nepriecēja. Bet pats galvenais – Ervīnam darbs nav svešs,” Anatolijs uzskaita galvenos iemeslus jauna autovedēja saņemšanai.

Loģistikas speciālists Toms Hartmanis, kurš ikdienā bieži komunicē ar Ervīnu, viņu raksturo kodolīgi: “Mierīgs, precīzs un izdarīgs. Sadarbība ir produktīvākā nekā iespējams aprakstīt mācību grāmatā.”

Jaunais, 42. autovedējs “Kurbads” flotē ir aprīkots ar Kaessbohrer Intago autovedēju iekārtu. Galvenā atšķirība no iepriekš iegādātajiem Mercedes-Benz kravas auto ir slīpā kabīne, kas kopā ar piekabi ļauj sakraut automašīnas vairākās kombinācijās. 430 ZS jaudīgajā “Actros 1843” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.

Lai labi ripo!