Mercedes-AMG GT R PRO – lielceļa uzvaras gājiens

Luksuss, jauda un sportiskums – tā var raksturot ikkatru Mercedes-Benz automašīnu. Aprīļa sākumā Kurbads loģistikas centrā ieradās viens no īpašajiem Mercedes-AMG GT R PRO modeļiem – pielāgotā, regulējamā sacīkšu piekare un vieglmetāla konstrukcija ļauj automašīnai eleganti slīdēt pa ceļu. Venturi efekts aerodinamikā dara savu – jaunā modeļa izskats ir sacīkšu automašīnas cienīgs. Ir vērts pieminēt, ka kopumā pasaulē šādi modeļi ir vien 750.

Pirms četriem gadiem Mercedes-AMG GT pārliecinoši iekaroja pasaules mēroga sporta automašīnu arēnas un lielāko daļu tirgus. Šis modelis ne tikai satricināja pastāvīgos klientus un sporta auto entuziastus, bet arī radīja jaunus izaicinājumus konkurentiem. Laikam ejot, ir noslīpētas detaļas, uzlabota braukšanas dinamika un vadības sistēma.

Jaunais Mercedes-AMG GT R PRO modelis ir uzlabots ar vēl lielāku jaudu un veiktspēju. Sacīkšu modifikācijas modelis ir aprīkots ar četrlitru V8 biturbo dzinēju, kas attīsta 585 zirgspēku. Līdz 100 km/h sportiskā kupeja ir spējīga paātrināties 3,6 sekundēs un tās maksimālais ātrums ir 318 km/h. Vidējais degvielas patēriņš uz 100 km- 11,4 l.

Traucoties lielā ātrumā, automašīna magnētiski pievelkas ceļam. Lai samazinātu pašmasu, automašīnas jumts, kardāna vārpsta, transmisijas tunelis, priekšējie spārni, kā arī citas detaļas ir izgatavotas no oglekļa šķiedras. Līdz ar to šis modelis ir par 15 kg vieglāks nekā GT S.

Skatienus piesaista ne tikai automašīnas motora skaņa, bet arī tās vizuālais izskats. “AMG green hell magno” – šāds ir nosaukums ekskluzīvajai AMG GT R krāsai, kura ir sasaistīta ar Zaļo elli jeb leģendārās Nirburgringas trases ziemeļu apli. Ķermenim piegulošie sporta sēdekļi ļauj maksimāli izbaudīt braucienu.

Eiropas autosalonos Mercedes-AMG GT R PRO modelis nonāca 2017. gada martā. Viena šāda spēkrata cena bija sākot no 175 000 EUR.