Mercedes-Benz 230 Pullman-Landaulet 1939 – autentisks retro meistardarbs

Teleportēšanās uz pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogali ar Mercedes-Benz 230 Pullman-Landaulet 1939, patiesi ir reāla. Mūsdienās ekskluzīvu auto kolekcionāru paliek arvien vairāk, līdz ar to arī Kurbads loģistikas centrā viesojas īsti atradumi. Mercedes-Benz 230 Pullman-Landaulet, kurš ražots 1939. gadā, savu otro elpu atguvis pateicoties prasmīgiem sava amata meistariem.

Automašīnas modeļa nosaukumā ietilpst raksturojums –  “Pullman”. Pullman tulkojumā no angļu valodas nozīmē “ īpaši komfortabls vilciena vagons”. Šāds apzīmējums cēlies no Amerikas un joprojām tiek izmantots. Mercedes-Benz modeļus ar sevišķi garu riteņu bāzi un paplašinātu pasažieru nodalījumu, kurā parasti ir četri atsevišķi sēdekļi, izvietoti viens otram pretī, kā jau limuzīnos ierasts.

Savukārt, modeļa raksturojums “Landaulet” tulkojumā no angļu valodas nozīmē “virsbūves tips ar atveramu jumtu virs aizmugurējās sēdekļu rindas”.

Pašu pirmo un īpašo  “Pullman-Landaulet” ar daļēji atveramu jumta aizmuguri, vēl vairāk paaugstinātu jumtu un četrām durvīm 1964. gadā kompānija piešķīra Romas pāvestam Pāvilam VI, Vatikāns šo dāvinājumu pieņēma un izmantoja 20 gadu garumā.

Mercedes-Benz 230 Pullman-Landaulet 1939 tika ražotas pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kad statusam sabiedrībā bija lielāka nozīme nekā mūsdienās. Automašīna aprīkota ar 55 zirgspēku dzinēju. Maksimālais ātrums, ko var sasniegt šis retro auto ir 116 km/h. Vidējais degvielas patēriņš uz 100 km ir 14 l.

Izdzirdot automašīnas marku Mercedes-Benz ikkatram domas vizualizējas un saistās ar augstākās klases eleganci, luksusu un sapņu piepildījumu. Ņemot vērā šī īpašā modeļa retro auto statusu, ir redzams, ka Mercedes-Benz vērtības iet roku rokā cauri gadsimtiem. Eleganti melnā automašīnas krāsa veido organisku savienojumu ar krēmkrāsas salonu pasažieru daļā.  Kā arī, vadītāja un pasažiera zonas ir nodalītas, tādējādi netiek zaudēta limuzīnā esošā noskaņa.

Ekskluzīvas retro automašīnas lielākoties tiek pārdotas izsolēs. Līdz ar to, cenu diapazons ir nenosakāms, jo ekskluzīvāks piedāvājums, jo lielāku cenu automašīnu kolekcionārs ir gatavs par to maksāt. Mercedes-Benz 230 Pullman-Landaulet cena ir sākot no 40 000 EUR.