Mercedes-Benz ikonas atdzimšana – G-klases jaunā paaudze!

Autobūvē būt veiksmīgam un sekmīgam jau pašā sākumā ir ļoti sarežģīti, bet vēl grūtāk ir uzreiz kļūt par satriecošu panākumu. Tā notika ar leģendāro Mercedes-Benz G klases pirmo modeli, tomēr tagad uzņēmumam ir milzīgs spiediens, kad visi gaida Mercedes-Benz G-klases otrās paaudzes modeli!

G-klases pirmais modelis dienasgaismu ieraudzīja 1979. gadā kā produkts gan armijas vajadzībām, gan arī vienkāršiem iedzīvotājiem. Kopš 1979. gada G-klases automašīnas tiek ražotas tikai Magna Stejr rūpnīcā Grācā, Austrijā. Interesanti, ka rūpnīcā joprojām ir daži darbinieki, kas stāvēja arī pie G-klases šūpuļa pirms 39 gadiem. 

“Ar jauno modeli G-klase piedzīvo lielākās izmaiņas savā 39 gadus ilgajā vēsturē,” saka Gunars Gutenke, bezceļu automobiļu nodaļas vadītājs Mercedes-Benz. “Esam saglabājuši pazīstāmās un populārās dizaina iezīmes un optimizējuši jauno modeli braukšanas komforta un dinamikas jomā. Galvenais uzdevums jaunā modeļa izstrādē bija vēl vairāk uzlabot un pilnveidot automašīnas sniegumu bezceļa apstākļos. Ražošanā joprojām uzticamies mūsu ilggadējam partnerim, Magna Stejr.”

Jau drīzumā pirmie spēkrati būs pieejami pārdošanā Baltijas valstīs, bet “Kurbads” kompānijai bija tas gods atvest jau pirmo spēkratu pie jaunā īpašnieka.

Mercedes-Benz lielā mērā ir saglabājis sevi pierādījušo G-klases formulu arī jaunajā versijā, paturot ikonisko, robusto un asiem stūriem bagāto dizainu, bet vislielākās pārmaiņas gaidāmas salonā, amortizācijā un dzinējā.

Sākotnēji klientiem būs pieejami divu veidu dzinēji. “G500” modeļa 4,0 litru biturbo V8 dzinējs attīstīs 416 ZS lielu jaudu ar 450 Nm griezes momentu, bet “AMG G63” versijā šis dzinējs attīstīs 577 ZS un 627 Nm. Abām versijām būs deviņpakāpju automātiskā pārnesumkārba ar četru riteņu piedziņu.

Oriģinālais (1979-2018) G-klases modelis ir ikona. Šķiet, ka Mercedes-Benz ir pavadījis četras desmitgades, domājot kā savu ikonu pārvērst par tikpat lielisku modernu spēkratu, nezaudējot pirmās paaudzes esenci. 2019. gada G-klase novelk skaidru līniju starp evolūciju un revolūciju, noķerot oriģināla garu un personību. Tas ir modernāks un izsmalcinātāks par pirmo paaudzi, bet nešaubīgi tas joprojām ir G-klases Mercedes-Benz, un tas ir lielākais kompliments!