Metenis Kurbadā – 97. autovedēju rotās Meteņa zīme

Lai arī meteņa diena jau pavadīta un īsās ziemas dienas top garākas ar katru saullēktu, automašīnu transporta un loģistikas kompānija Kurbads šodien atzīmēja svarīgu notikumu – 97. autovedēja Mercedes-Benz “Actros” iesvētīšanu. Jaunais auto ir rotāts ar seno latviešu spēka zīmi Meteni mākslinieka Alfreda Paulauska skatījumā.

Meteņu zīme ir katra jauna aizsākuma simbols. Slīpais krusts, kas aizpilda Saules zīmes tukšumu, rada jaunu, dinamisku attīstības stāvokli un norāda uz apzinātu ieiešanu dzīves telpā, dažādo dzīves materiālo un ideālo procesu viducī. Zīme liek noskaņoties uz skaistu nākotni, jauniem iespaidiem! Lietojot šo zīmi, notiek izvairīšanās no briesmām, nelaimēm un uzbrukumiem.

Iesvētīšanas rituālā folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā stiprā dzimuma pārstāvji devās lāča dejā, uzkrājot jaudīgu enerģijas vilni, kas tiek pārvests uz jauno spēkratu. Bet daiļais dzimums vērpa mezglus uz Meteņa zīmes, novēlot automobilim plūstošu ritējumu. Rituāla noslēgumā klātesošie izveidoja Meteņa zīmi.

97. autovedēju stūrēs Andis Druviņš, profesionālis ar astoņu gadu stāžu Kurbadā. “Andis ir no Bauskas, un viņam ļoti garšo Polijas naļešņiki(rauga pankūkas). Viņš ir īsts sava darba meistars, kurš jau ir braucis gan ar Volvo, gan ar Mercedes-Benz spēkratiem. Ir pierādījis, ka orientējas tehniskos jautājumos , kad pašrocīgi spējis risināt tehniskas problēmas reisa laikā,” par Andi stāsta Anatolijs Vasiļjevs, Kurbads autovadītāju kvalitātes vadītājs. “Andis uzrādīja labus rādītājus savos tiešajos darba pienākumos, kā arī saskarsmē ar kolēģiem un attieksmē pret darbu tāpēc arī atalgots ar jaunu autovedēju – viņš ir īsts profesionālis!”

Jaunais vilcējs Mercedes-Benz “Actros” aprīkots ar jaunākās paaudzes OM 470 dzinēju, kas attīsta 456 ZS lielu jaudu. Atšķirībā no priekšgājējiem, atbilstoši šoferu vēlmēi ir aprīkots ar komfortablu blakussēdētāja sēdekli, kā arī šim spēkratam jau rūpnīcā ir iebūvēta klimata kontroles sistēma.

 “Actros” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.