Montekarlo retro rallija dalībnieku automašīnas no Latvijas transportē “Kurbads

Prestižajā Montekarlo retro rallijā Francijā arī šogad bija dalībnieki no Latvijas. Tālo ceļu uz sacensību norises vietu ar “Kurbads” autovedējiem mēroja četri Latvijas pārstāvju vēsturiskie spēkrati.

Latvijas ekipāžas rallijā piedalījās ar 1958. gada Jaguar “XK150”, 1968. gada izlaiduma Jaguar “E-Type”, Mazda “RX-7” (1979) un Padomju autobūves klasiku, regulāru šī rallija dalībnieku, Lada “1500S” (1974). 

Vēsturisko automobiļu sacensības Monako apkārtnē norisinājās no 29. janvāra līdz 1. februārim, kad tika veikti regularitātes braucieni, lai noskaidrotu uzvarētājus klasēs, bet neoficiāli sacensības sākas jau vairākas dienas iepriekš, kad braucēji no dažādām Eiropas vietām uzsāk ceļu uz retro pasākuma mājvietu Monako. Tāpēc “Kurbads” vēsturiskos automobiļus no Rīgas transportēja uz Frankfurti un Reimsu.

Montekarlo retro rallijs šogad svin savu 20. jubilejas gadu. Sacensībās atļauts startēt tikai ar automašīnām, kas piedalījās Montekarlo rallijā no 1955. līdz 1980. gadam. Sacensību distance sadalīta 14 izaicinājuma pilnos posmos. Retro rallijs nenotiek pēc ierastās rallija sistēmas  – šeit galvenais mērķis ir vienkārši finišēt, pa ceļam šķērsojot vairākus kontrolpunktus. Uzvarētājs ir tas, kas distanci veic ar noteiktu vidējo ātrumu iepriekš noteiktā laikā.

Vislabāko rezultātu no Latvijas dalībniekiem uzrādīja Borisa Volčeka un Iļjas Zakmana ekipāža ar Jaguar “XK150”, ieņemot 34. vietu kopvērtējumā. Kārļa Miķelsona/Normunda Vugula, Agra Staņēviča/Jāņa Kirkovalda un Iļjas Kašina/Edgara Svenča komandas ieņēma attiecīgi 130., 159. un 189. pozīcijas. Uzvaru sacensībās izcīnīja Mihela Dekremera un Janika Albēra ekipāža ar Opel “Ascona 2000” spēkratu.

Arī šogad uz starta stājās vairākas leģendāras automašīnas un piloti. Dalībnieku pulkā varēja sastapt arī leģendārā rallija pilota Sebastjena Lēba ilggadējo stūrmani Danielu Elena, kas pilotēja VW “Golf GTI”. Distancē bija iespēja redzēt arī tādus ikoniskus spēkratus kā Seat “124 Especial 1800”, Lancia “Stratos”, Fiat “125”, Saab “97 Sonett”, Matra “Djet 6”, Citroen “Tractien 11 BL”, kā arī Porsche “911”. Bet sacensību vecākais modelis bija Austin “Taxi”.

Šogad uz starta stājies neticami liels dalībnieku skaits – 333 ekipāžas!