Morgan Roadster – sportists ar labām manierēm

Ja Jūs meklējat “Morgan” automašīnu, kas piedāvā apbrīnojamu dinamiku, bet tajā pašā laikā ir apveltīta ar labām manierēm, tad Jums nav jāskatās tālāk par Morgan “Roadster”, ko transporta kompānijai “Kurbads” bija uzticēts nogādāt tālā galamērķī.

Tradīcijas ir vārds, kas visspēcīgāk raksturo Morgan autobūves filozofiju. Arī “Roadster” modeļa dizains ir ļoti tuvs tam, ko markas cienītāji sagaida no autoražotāja. Salonā tradīcijas ir sastopamas sākot ar “Moto-lita” stūri līdz pat retro stila “Smiths” instrumentu panelim. Klasikas pieskāriens ikvienā niansē. Arī akmens cietās sēdvietas liek sēdēt ar taisnu muguru kā privātskolas pasniedzējs ar stingru tieksmi uz disciplīnu.

Tradicionāli inženierrisinājumi ir atrodami arī automašīnas piekarē, kas vadītājam ļauj sajust katru bedrīti uz ceļa. Braucot rodas atklāsme, ka daži iepriekš zināmi ceļa posmi nav tik kvalitatīvi asfaltēti kā ir licies iepriekš. Katra automašīnas lēzena iestūrēšana pagriezienā liek justies kā uzvarētājam.

Morgan “Roadster” nav paredzēts braukšanai ikdienā. Domājot par Morgan, Jūs domājat  par plašiem lauku ceļiem ar pikniku galamērķī. Ilgstošā pilotēšanā pa lielceļiem “Roadster” dzinējs un piekare nodrošina patīkamu un vieglu braukšanu. 

Eleganto britu automašīnu darbina Ford V6 3,7 litru dzinējs ar 220 ZS lielu jaudu. Pie 6700 motora apgriezieniem minūtē 24 vārstu dzinējs izdveš zvērīgu kaucienu, kas automašīnu cienītāju sirdīm liek pukstēt straujāk. Dzinējs nodrošina pietiekami labu griezes momentu visu apgriezienu diapazonā. 940 kg lielais svars un dzinēja raksturs dod baudāmu automašīnas dinamiku.

Īsumā – klasisks vizuālais koncepts ar mūsdienīgiem ātruma parametriem. Īstens Morgan.

Šobrīd auto cena svārstās no 40000 – 50000 britu mārciņām.