Motociklu ikona uz Kurbads autovedējan

Kurbads loģistikas centrā transportēšanai uz galapunktu ieradies leģendārs transportlīdzeklis – Harley-Davidson “Street Glide” ceļojumu klases motocikls. Šī modeļa ražošana ievadīja uzņēmumu trešajā gadu simtenī.

Amerikāņu motociklu ražotāju uzņēmums Harley-Davidson ir dibināts 1903. gadā mazā šķūnī Milvokī pilsētā, Viskonsīnas štatā. Interesanti, ka tā nosaukumā ir apvienoti dibinātāju Viljama Silvestra Hārlija un brāļu Artura un Valtera Deividsonu uzvārdi.

Laikā, kad tika pārdots pirmais Harley-Davidson zīmola motocikls, visā ASV teritorijā bija milzīgs skaits mazo motociklu ražotāju uzņēmumu, tomēr vairāk nekā gadsimtu vēlāk tieši Harley-Davidson ir kļuvis par lielās valsts neatņemamu vēstures sastāvdaļu un moto kustības simbolu.

Pārdzīvojot divus Pasaules karus un Lielo depresiju, Harley-Davidson ir kļuvis arī par pasaulē lielāko motociklu ražotāju, bet par tā lielāko sasniegumu var dēvēt čopera jeb ceļojumu motociklu popularizēšanu, padarot to par cilvēku dzīvesveidu. Harley-Davidson motocikliem ir viena no lojālākajām fanu bāzēm ar tūkstošiem motociklu klubu visā pasaulē. 

Pilsētas ielās vai lielceļos ieraudzīts ceļojumu motocikls nezinātāja acīs vienmēr tiks uzskatīts par Harley-Davidson. Tāpat Holivudas filmas – “Easy Rider” ar Džeku Nikolsonu un “Terminator 2” ar Arnoldu Švarcenegeru galvenajās lomās – nebūtu iedomājamas bez ikoniskā spēkrata.

Harley-Davidson “Street Glide” modelī ir apvienojuši ceļojuma klases motociklu labākās īpašības – stilu un komfortu. Gariem pārbraucieniem pa lielceļiem obligāta sastāvdaļa ir komfortabls sēdeklis un precīzs ceļa apgaismojums. Un tas ir augstākajā līmenī. Sikspārņa spārnu formas aptecētāji gādā gan par elegantu dizainu, gan ļauj vadītājam paslēpties no vēja vai tieši otrādi – to izbaudīt. Arī motocikla vadāmība lēnos pagriezienos ir daudz vingrāka nekā to varētu gaidīt no 332 kg smagā dzelzs kumeļa.

Lielisks veids, kā izbaudīt zelta rudeni brīvdienās, traucoties pa lielceļu ārpus pilsētas.