Noslēdzies Volvo Driver’s Fuel Challenge; Kurbadam atzīstami rezultāti.

“Kurbads” autovadītājiem bija iespēja pārbaudīt savas braukšanas prasmes “Volvo Trucks” rīkotajā “Driver’s Fuel Challenge” sacensībās, kurās nosaka kravas automašīnu šoferu spēju braukt maksimāli ekonomiski, kas ir īpaši aktuāli augošo klimata problēmu dēļ.

Centienos braukt ekonomiski tikpat liela nozīme kā tehnoloģijām ir arī autovadītāja pieredzei un prasmēm,  tāpēc lepojamies ar mūsu autovedēju vadītāju uzrādītajiem rezultātiem. Juris Cirvelis, kurš sacensībām gatavojās īpaši nopietni, iepriekš noskaidrojot visus pagriezienus un apstāšanās vietas, vairāk nekā 170 šoferu konkurencē ieguva augsto 15. vietu.

“Sacensības ir stipri tendētas uz degvielas ekonomiju, un liela loma laba rezultāta sasniegšanā ir iepriekšējo gadu pieredzei un trases pārzināšanai. Ja cita satiksmes dalībnieka dēļ distances beigu daļā nebūtu strauji jābremzē, rezultāts būtu vēl augstāks. Vēlējos redzēt lielāku uzsvaru uz arī uz citām šofera kvalitātes rādītāju pārbaudēm,” savas pārdomas izstāsta Juris Cirvelis.

Pēteris Ozoliņš ieņēma 34. vietu, Andris Bernāns 85., bet Māris Naglis ierindojās 105. pozīcijā.

‘Kurbads’ ir loģistikas kompānija, kurai ir svarīgi uzņemties atbildību par apkārtējo vidi, tāpēc lielākā daļa flotes vilcēju ir Zviedrijas uzņēmuma Volvo ražoti, jo pētījumos un praksē pierādījies, ka tie ir augstas kvalitātes un ar vismazāko ietekmi uz apkārtējo vidi.

Mēs uzmanīgi sekojam līdzi jaunumiem transportēšanas nozarē, tāpēc mums izveidojusies cieša sadarbība ar “Volvo Trucks Latvia”, šā gada maijā “Kurbads” loģistikas centrā viesojās “Volvo Trucks Latvia” braukšanas instruktors Boriss Baibara, kurš kopā ar “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītāju Pēteri Ozoliņu devās 700 km garā reisā Rīga – Tallina – Rīga ar pilnībā uzkrautu autovedēju ar mērķi pārbaudīt reālo un sistēmā uzrādīto patēriņu un praksē pielietot teorijā iegūtās zināšanas par ekonomiskas braukšanas principiem.

Par iegūto pieredzi stāsta “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs Pēteris Ozoliņš: “Nākamajā gadā sacensībās piedalīsimies siltākā laikā, kad degvielas patēriņš ir mazāks. Gatavosimies daudz profesionālāk, izpētot maršruta īpatnības, izveidosim stratēģiju un cerēsim iegūt vēl labākus rezultātus kā šogad.”

Latvijas fināla sacensībās uzvaru izcīnīja “Kreiss” kompānijas šoferis Andris Pļavenieks, aiz sevis atstājot Gati Zeltiņu un Aleksandru Baribinu. Trijotne kopā ar lietuviešu un igauņu labākajiem kravas auto vadītājiem noskaidros Baltijas ekonomiskāko šoferi 26. jūlijā.