Palīdzam filmas dvēseļu putenis tapšanā

“Kārtējā koši sārtā signālraķete iedegās virs baltā klajuma. Tās gaismā sniegs krāsojās sarkans, it kā pielaikodams šo toni, kurā tik drīz to krāsosim ar savām un naidnieka asinīm. Abi ar Janku sastingām, jebkura neuzmanīga kustība vai troksnis varēja nodot mūs un pārējos Daugavgrīviešus, kuri atradās kaut kur netālu dzeloņdrāšu pudurī, darīdami to pašu, ko mēs – gaidīja līdz raķete kļūs nedaudz blāvāka, lai varētu pavirzīties par pāris sprīžiem uz priekšu, dziļāk dzeloņdrāšu aizsprostā un turpināt mums uzticēto darbu – ar knaiblēm un no klūgām pītajiem tiltiņiem sagatavot ceļu tiem kareivjiem, kuri nepacietīgi gulēja dziļajā sniegā un gaidīja, kad mēs pabeigsim savu darbu un dosim norunāto zīmi.”

Tie ir Aleksandra Grīna vārdi romānā “Dvēseļu putenis”, kas vēsta par Brīvības cīņām Latvijas valsts dzimšanā. 2019. gada pavasarī ir noslēgusies filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšana, pie kuras darbu veic teju 100 Latvijas kino profesionāļi. Kā zināms, viena “Kurbads” autovedēja dizainu rotā pirmais Latvijas armijas komandieris un Brīvības cīņu karavīrs Oskars Kalpaks. 

“Kurbads” ar lielu prieku un atbildības sajūtu sniedza palīdzīgu roku šī projekta sekmīgā realizācijā, transportējot lielgabarīta pārvietojamās filmēšanas butaforijas no Ziemassvētku kauju muzeja un Tērvetes līdz filmēšanas laukumam “Cinevilla”.

Dzintara Dreiberga režisētā filma pirmizrādi kinoteātros piedzīvos šī gada novembrī. Gaidām ar nepacietību!


https://www.dveseluputenis.lv/lv/