Perfektais McLaren “650S” Kurbads loģistikas centrā

Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” klientu lokā nonācis britu sporta auto ražotāja McLaren jaunākais superauto “650S”, kas šobrīd met izaicinājumu prestižākajiem Ferrari un Lamborghini modeļiem cīņā par labākā superauto titulu.

McLaren ir mazs autoražotāju ateljē Lielbritānijā, 30 jūdzes no Londonas, lieliski zināms augstākā līmeņa autosportā kā “Formula 1” Pasaules čempionāta komanda. Tomēr McLaren ražo arī ielas automašīnas, lai sacenstos ar pašiem prestižākajiem autobūves zīmoliem. Auto entuziasti vecumā ap 30 gadiem joprojām uzskata McLaren “F1” spēkratu par savu sapņu auto tā negantā ātruma un vienkāršības dēļ. Kompānija vienmēr ir iemiesojusi šo filozofiju.

McLaren “650S” priekšgājējs “12C” bija gana labs, tomēr par to tika izteiktas arī kritiskas piezīmes, kurās britu rūpnīca ieklausījās. “650S” ir 25% jaunas komponentes – dzinējs ir padarīts jaudīgāks, arī motora tonis ir kļuvis agresīvāks.  Vizuāli izmaiņas ir automašīnas priekšpusē, kas tagad ir pietuvināta ikoniskajam McLaren “P1” modelim ar izliekto bamperi un radiatora resti. Klienti vēlējās dramatiskāku auto, tādu arī saņēma.

3,8L V8 twin-turbo dzinējs ir kļuvis spēcīgāks, pēc modifikācijām attīstot 641 ZS. Papildu jauda iegūta ar jaunu virzuļu, cilindru galvu, kloķvārpstas un izplūdes sistēmas palīdzību. Izvēlaties pārnesumu, turiet dzinēja apgriezienus vidēji augstus un esat gatavs pārsteigumam! Spiežot gāzi grīdā, automašīnas uzrāviens ir apdullinošs.

Pārsteidzoši, bet dzinējs pat nav tas labākais McLaren “650S” elements. Tā ir šasija. Vadot automobili ir jūtama katra kustība. Tikai dažos spēkratos var tik skaidri sajust katra riteņa saķeri ar ceļu. Automašīna ar savu uzvedību spēj brīdināt vadītāju, ka tuvojas limits. Stabilitātes kontroles sistēma tēraudcieti vada automašīnu Jūsu izvēlētā virzienā. Lielā ātrumā saķeri nodrošina dinamiskais aizmugurējais antispārns, kas nodrošina par 24% lielāku piespiedējspēku nekā iepriekšējās paaudzes modelī.

Auto žurnālistu vērtējumā šo superauto izvēlas cilvēki, kuri nevēlas braukt ar Ferrari vai Lamborghini. Kamēr itāļi būvē “skatāties, cik mēs esam lieliski” automašīnas, pārpildītas ar krāšņiem saloniem, McLaren ražo sacīkšu mašīnas.

McLaren “650S” pamatcena ir 256000 USD.