Pērkonkrusta autovedējs Kurbadā – sagaidām #99!

Piektdienas pēcpusdiena automašīna transporta un loģistikas uzņēmumam Kurbads izvērtās par svētkiem, jo autovedēju flotē tika sagaidīts un iesvētīs 99. autovedējs, kas ietērpts Pērkoņkrusta jeb Ugunszīmes rakstā Alfreda Paulauska interpretācijā.

“Diemžēl, Pērkonkrusta zīmei 20. gadsimtā ir sabojāta priekšvēsture, lai arī tā ir plaši pazīstama visā Eirāzijā, tai skaitā arī slāvu kultūrā. Redzot šo zīmi cilvēkiem rodas zināmas asociācijas. Zīme ir ļoti spēcīga, ne velti dēvēta arī par laimes krustu. Dinamiska un nepārtraukta kustība – vienojošās zīmes vērtības ar Kurbads autovedēju!” zīmes nozīmi skaidro Inese Krūmiņa.

Autovedējs tika arī kārtīgi iesvētīts, vispirms ar pērkondeju, bet pēc tam ar ierasto lāča deju, uzkrājot milzīgu enerģijas lādiņu, kas caur visu kolektīva vīru rokām un saucieniem tiek nodots autovedējam. Kamēr dāmas rotāja Pērkoņkrusta zīmi, vēlot autovedējam plūstošu, bez apstājas ritējumu.

#99 autovedēja pilotēšana uzticēta pieredzējušajam Gatim Mauriņam.

“Gača ir Gača. Fiksais zēns. Kurbads teritorijā viņš pārvietojas visātrāk par visiem. Sabiedrisks un atvērts komunikācijā gan ar loģistiku, gan ar amata brāļiem, neatsakot padomu arī jaunākajiem biedriem,” par Gati stāsta Kurbads autovadītāju mentors Anatolijs Vasiļjevs. “Gatis zina drēbi, ir viens no Kurbads pieredzējušākajiem šoferiem, un ir lieliska izvēle, lai ar šo autovedēju pārvadātu BMW automašīnas!

Jaunais vilcējs Mercedes-Benz “Actros” aprīkots ar jaunākās paaudzes OM 470 dzinēju, kas attīsta 456 ZS lielu jaudu. Atbilstoši šoferu vēlmei ir aprīkots ar komfortablu blakussēdētāja sēdekli, kā arī šim spēkratam jau rūpnīcā ir iebūvēta klimata kontroles sistēma.

 “Actros” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.