Rekorda cienīgs brauciens

Septiņpadsmitajā augustā Kurbadā ieradās īpaši aprīkots Porsche Cayenne spēkrats, kas piedalījies vairākās tālbraukšanas ekspedīcijās kopā ar apvienību 'The Longest Drive'. Komandai pieder rekords kā pirmajiem cilvēkiem, kas nobraukuši vistālāko ceļa posmu vienu platuma grādu robežās Eirāzijā. Piecās dienās, 21 stundā un 14 minūtēs tika nobraukti 12 809 km. 

Pēdējās ekspedīcijas komanda: Jan Kalmar no Dānijas, pieredzējis autosporta braukšanas instruktors un komandas menedžeris, Sebastian Bierhalter no Vācijas, automehāniķis, Michael Griffith, avantūrists, kas piedalījies vairākos Parīzes-Dakāras rallijos. Viņi plānoja nobraukt 20 117 km no Nordkap Norvēģijā, kas ir tālākais Eiropas kontinenta ziemeļu punkts, braucot caur Londonu un caur pārējo Eiropu uz Turciju, kur šķērsoja jūru, un uz leju pāri Āfrikas kontinentam līdz Agulhas ragam, Āfrikas kontinenta tālākajam dienvidu punktam.

Ekspedīcijas mērķis bija lauzt divus rekordus: par ātrāko laiku, kurā nobraukts no tālākā ziemeļu punkta līdz tālākajam dienvidu punktam un lauzt vēsturisko Londonas – Keiptaunas rekordu. Tā kā liela daļa ceļa tika pavadīta Āfrikā, ceļotāji nolēma atbalstīt labdarības organizāciju Farm Africa, kas palīdz vietējiem attīstīt lauksaimniecību, cīnoties ar nabadzību.

Brauciena laikā bija plānots pēc iespējas samazināt laiku, kas pavadīts ārpus auto. Cayenne šim nolūkam ir īpaši aprīkota – no aizmugures izņemti oriģinālie sēdekļi, kas aizvietoti ar vienu Recaro sēdvietu gandrīz horizontālā stāvoklī, nodrošinot iespēju vienam komandas loceklim atpūsties. Ir arī citi īpašā aprīkojuma elementi, piemēram, dzelzs restes automašīnas priekšpusē un 'drošības būris' korpusa iekšpusē.  

Komandai diemžēl neizdevās pabeigt ekspedīciju, jo nakts laikā Tanzānijā automašīna notrieca zebru un bojājumi bija pārāk lieli, lai turpinātu ceļu.

“Kurbads” novēl ceļotājiem veiksmi nākamajās ekspedīcijās! The Longest Drive piedzīvojumiem Jūs varat sekot www.thelongestdrive.net