Rīt tiks dots starts klasisko automobiļu Montekarlo rallijam

Ar automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” gādību piecas ekipāžas no Latvijas ir nogādātas uz Montekarlo retro rallija sacensībām. “Rallye Monte-Carlo Historique” pa alpu serpentīniem šogad norisināsies jau 21. reizi.

Starp 315 rallija dalībniekiem būs arī piecas Latvijas ekipāžas. Jurija Lisenko/Viktora Poļakova un Igora Zorina/Nikolaja Ostapoļetsa ekipāžas startēs ar 1979. gada BMW “E21” automobili. Agra Staņēviča/Jāņa Kirkovalda ekipāža ar Latvijā ierasto 1977. gada Lada “1500S”. Jāpiebilst, ka tieši šī ekipāža pērn uzrādīja viskonkurētspējīgāko rezultātu, uzvarot atsevišķus ātrumposmus savā klasē. 1968. gada Jaguar “Type E” vadīs krievu pilots Iļja Kašins, kuram stūrmaņa pienākumus pildīs Mārtiņš Putniņš. 

Noteikti visikoniskākā klasiskā automašīna no Latvijas būs Borisa Volčeka/Iļjas Zakmana spēkrats – Jaguar “XK 150”, piecdesmito gadu viens no pieprasītākajiem sporta auto ar 3,4l dzinēju. Jaguar modeļi bija vadošais spēks šīs dekādes autosportā, piecas reizes svinot uzvaru Lemānas 24 stundu sacīkstē, kā arī ar panākumiem startējot rallija disciplīnā.

Vēsturisko automobiļu sacensības sāksies 3. februārī, kad dalībnieki veiks pirmo no 15 ātrumposmiem. Retro rallijs nenotiek pēc ierastās rallija sistēmas  – šeit galvenais mērķis ir vienkārši finišēt, pa ceļam šķērsojot vairākus kontrolpunktus. Uzvarētājs ir tas, kas distanci veic ar noteiktu vidējo ātrumu iepriekš noteiktā laikā. Sacensībās var piedalīties automašīnas, kas ražotas līdz 1980. gadam.

Klasisko automobiļu Montekarlo rallijs ir turpinājums ikoniskajam Montekarlo rallijam, kas arī šogad ievadīja ikgadējo Pasaules rallija čempionāta sezonu. Retro regularitātes sacensības ir īsti svētki klasisko vērtību cienītājiem, jo vienkopus iespējams redzēt ļoti retus un rūpīgi koptus autobūves šedevrus no dažādām ērām.

“Kurbads” braucējiem un tehnikai novēl izturību un sportiskos panākumus. Lai izdodas!