Sausais dienvidrietumu vējš – Maserati Ghibli

Par ghibli sauc sausu un karstu dienvidrietumu vēju Lībijas tuksnesī. Šādu nosaukumu Maserati piešķīra savam sešdesmito gadu otrās puses sporta automobilim. Pēc divdesmit gadiem šis modelis piedzīvoja atdzimšanu, kad dienas gaismu ieraudzīja Ghibli otrā paaudze.

“Ghibli II” dizainu un vizuālu tēlu veidoja Marčello Gandini, slavenais itāļu automašīnu dizaineris, kas uzzīmējis ne vienu vien ikonisku spēkratu. Šis automobilis gan lielā mērā balstīts uz cita Maserati modeļa “Biturbo” bāzes.  Abiem spēkratiem ir kopīgs virsbūves karkass, salons un durvis.

Viss “Ghibli” stāsts ir par stilu un sniegumu. Šī divdurvju kupeja bez problēmām spēj komfortabli pārvadāt četrus pieaugušos, nezaudējot dinamiku paātrinājumā, saķeri pagriezienos un elegantu salonu. Ārēji auto izskatās lepns, bet tajā pašā laikā arī gatavs jebkurā brīdī nodemonstrēt savu sportisko garu un izcelsmi. Forma ir laimīga laulība starp stilu un aerodinamiku. Lai apstiprinātu savu sporta auto statusu, tā V6 dzinējs attīsta 306 zs lielu jaudu, nodrošinot sešu sekunžu paātrinājumu līdz 100 km/h un maksimālo ātrumu 250 km/h.

Leģendārais Maserati zīmols ir sinonīms vārdiem elegancei un izpildījumam. Maserati “Ghibli” bija precīzs piedāvājums toreizējiem sporta auto entuziastiem.