Septiņdesmito gadu amerikāņu luksus auto – Buick Riviera

Buick ir leģendārs amerikāņu autoražotāja General Motors atzars, kas aizvadītā gadsimta vidū specializējās luksus klases automašīnu ražošanā ASV tirgum. Buick modelis “Riviera” bija pirmā GM bezdelīga šajā segmentā 1963. gadā. Kurbads loģistikas centrā mums bija iespēja sagaidīt trešās paaudzes 1971. gada “Riviera” modeli.

Automobilis no ārienes momentāli piesaista uzmanību, to varētu iedalīt divās kategorijās – vai nu tas ir izcils, vai arī tas ir briesmīgs. Spriediet paši! Amerikāņu automobili nerotā sportiskas strīpas vai aerodinamiskie dizaina elementi, tomēr, tāpat kā pirms vairākām desmitgadēm, tas liks grozīt galvas cilvēkiem brīžos, kad tie ierauga “Riviera” auto izstādē, kāzās vai lauku zaļumballē.

Automašīna ražošanā bija tikai trīs gadus, kuru laikā tika uzbūvēti aptuveni 100 000 eksemplāri. Vairāk nekā 45 gadus vēlāk šis automobilis ir kļuvis par retumu un bieži arī par kolekcionāru medītu objektu, lai arī tā cena svārstās tikai no 10000 līdz 20000 ASV dolāriem.

Buick “Riviera” ir luksus klases automobilis, tomēr tā veiktspējas rādītāji ir gana pieklājīgi arī 21. gadsimtam – klasiskais amerikāņu V8 7,5l dzinējs nodrošināja 250 ZS lielu jaudu, kas nelika sarkt lielo dzinēju ērā.